ГоловнаНовини ПервомайськаПодії в Україні

ОСББ — це добре? Переваги, досягнення та перспективи

ОСББ… що це? Ми спробуємо вам пояснити як можна детальніше про це обєднання. Хто його створює для яких цілей, з якими проблемами стикаються, які перспективи мають. Всі нюанси ви почуєте у нашому відео.

Напевно, всі громадяни нашої країни прекрасно знають, що таке ЖКГ. Всі знають, що ця система вже давно не працює і люди змушені самі ремонтувати і утримувати свої будинки, оплачувати послуги електриків чи сантехників. Для того, щоб утримувати свій будинок в належному стані, люди створюють об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ). Створення та діяльність ОСББ регулюються нормами Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку».

ОСББ може бути створено лише власниками квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку для того, щоб самостійно вирішувати — хто обслуговуватиме будинок, які будуть внески на його утримання (квартплата), кому здавати в оренду нежитлові приміщення тощо, куди витрачати гроші. Ефективне використання коштів і контроль приводять до якіснішого та раціональнішого утримання будинку.  Для створення об’єднання скликаються установчі збори. Рішення установчих зборів оформлюється протоколом. В одному багатоквартирному будинку може бути створено тільки одне об’єднання. Рішення про створення ОСББ, вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини загальної кількості усіх співвласників будинку. Належним чином прийняте і оформлене рішення загальних зборів про створення об’єднання, поширюється на всіх без винятку співвласників будинку.

Доцільність створення ОСББ залежить від тих завдань, які мешканці поставлять перед собою, одним з яких може бути контроль за послугами ЖЕКу. ОСББ може щомісячно підписувати із ЖЕКом акти про виконання робіт з утримання будинку, на підставі яких визначається факт виконання та обсяги конкретних робіт і відповідно проводяться нарахування (перерахунок) мешканцям.

ОСББ має право мати розрахункові рахунки, розміщувати депозити в банках, купувати/продавати майно.

ОСББ має право здавати підсобні приміщення, або їх частини в оренду. При цьому, вільні (або не використані) грошові кошти об’єднання не можуть бути виплачені співвласникам, а повинні бути використані виключно на здійснення статутних цілей ОСББ. Деякі Об’єднання навіть встановлюють на даху будинків сонячні панелі і продають електричну енергію (для розміщення сонячних панелей на даху багатоквартирного будинку необхідне отримання зеленого тарифу)[1].

ОСББ є одним із ефективних інструментів для залучення співвласниками коштів на проведення енергоефективних заходів та заходів з модернізації будинку. Запровадження таких заходів у багатоквартирних будинках дозволить суттєво зменшити рівень споживання співвласниками енергоресурсів та досягнути економії. На сьогодні відбувається створення ефективної нормативно-правової бази, яка дозволить співвласникам більш ефективніше залучати кошти на енергозбереження та модернізацію будинків та здійснювати ефективний облік спожитих ресурсів. Зокрема, вже є прийнятими Закон України «Про Фонд енергоефективності», «Про енергетичну ефективність будівель», «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», тощо.

Це створення дуже позитивно впливає на благоустрій ваших домівок, але, саме головне, все буде залежати від людей. Яких ви обираєте в управління вашого ОСББ.

Минула наша передача «Хто краде землю в Україні»

фото:zik.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *