ГоловнаНовини Первомайська

У Первомайську поліцейські зустрілись із головою суду з питань дотримання прав осіб, потерпілих від домашнього насильства

Робоча зустріч відбулась у приміщенні Первомайського міськрайонного суду, на якій були присутні голова суду Тетяна Літвіненко та співробітники сектору превенції Первомайського відділу поліції: майори поліції Євген Прусов і Сергій Миндьо, а також  капітан поліції Ірина Бондар.

Головним питанням, що розглядалось на зустрічі, було дотримання прав громадян, потерпілих від домашнього насильства. Також особлива увага була приділена обговоренню такого проблемного питання, як врегулювання механізму дієвого притягнення до відповідальності самих кривдників.

Нажаль на сьогодні домашнє насильство є однією з найпоширеніших форм порушення прав людини. При цьому, більшість сімейно-побутових конфліктів залишаються латентними аж до моменту скоєння злочину, тобто потерпілі не бажають, а найчастіше соромляться повідомляти про такі факти не вірячи у можливість реальної допомоги, або ж намагаються просто змиритися з даною проблемою вважаючи її своїм особистим болем. Однак, замовчування може лише ускладнити ситуацію, оскільки порушник уникнувши відповідальності за свої протиправні дії продовжить їх чинити і надалі.

Під час спілкування правоохоронці ініціювали очільниці судової влади у Первомайську розгляд судом питання про необхідність направлення правопорушників для проходження спеціальної програми для кривдників, які вчиняють домашнє насильство.

 

Правоохоронці звертаються до громадян: у разі вчинення домашнього насильства або реальної його загрози необхідно обов’язково звернутися до Первомайського відділу поліції. Це можна зробити зателефонувавши на телефони чергової частини (05161) 7-52-02, 068-314-2949 або на спецлінію «102», або відвідати відділ поліції особисто за адресою: м. Первомайськ, вул. Грушевського, 29.

Безкоштовну консультацію з приводу домашнього насильства можна отримати також зателефонувавши на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації за телефонами: 0-800-500-335 (зі стаціонарного) або 116-123 (з мобільного).

 

Первомайський відділ поліції ГУНП

Миколаївської області

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *