Події у світі

Влада Карабаху припинила вогонь і прийняла всі вимоги Азербайджану

У невизнаному Нагірному Карабаху ухвалили рішення про припинення вогню з сьогоднішнього дня. Так звана влада вирішила скласти зброю та вивести свої війська з регіону.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву невизнаної республіки та видання report.az.

У заяві інформаційного центру невизнаної республіки йдеться, що були досягнуті домовленості про повне припинення бойових дій з 13:00 20 вересня 2023 року.

«Досягнуто угоди про виведення підрозділів, що залишилися, і військовослужбовців ЗС Вірменії, розформування та повне роззброєння «озброєних формувань армії оборони Нагірного Карабаху» та виведення важкої техніки та озброєнь з цієї території», — йдеться в повідомленні.

У Нагірному Карабаху так звана влада заявила, що представники місцевого вірменського населення зустрінуться з владою Азербайджану в місті Євлах 21 вересня 2023 року.

Як передають місцеві ЗМІ з посиланням на Міністерство оборони Азербайджану, з урахуванням представників вірменських жителів Карабаха, що надійшли через російський миротворчий контингент, досягнуто домовленостей про зупинення антитерористичних заходів локального характеру.

При цьому умови, за якими досягнуто домовленостей, фактично є тотожними капітуляції Карабаха. А саме:

  • Розташовані в Карабахському районі формування Збройних сил Вірменії та незаконні вірменські збройні формування складають зброю, залишають бойові позиції та військові посади і повністю роззброюються.
  • Підрозділи ЗС Вірменії залишають територію Азербайджану, вірменські збройні формування розформовуються.
  • Паралельно здаються всі озброєння та важка техніка.

Що також цікаво, роззброєння вірменських формувань у Карабаху та виведення вірменських військових забезпечуються у координації з російськими «миротворцями».

Офіційно Баку також підтвердив, що 21 вересня у Євласі відбудеться зустріч представників вірменського населення Нагірного Карабаху та представників влади Азербайджану. На ній обговорюватимуться питання, поставлені азербайджанською стороною про реінтеграцію, забезпечення прав та безпеки вірмен Нагірного Карабаху, а також питання забезпечення життєдіяльності населення Нагірного Карабаху в рамках Конституції Азербайджану.

Тим часом у ЗМІ вже з’явилася інформація, що підрозділи Збройних сил Вірменії, розташовані в Карабахському регіоні, здалися. Зазначається, що вірменські військові здають зброю, залишають свої бойові позиції та військові посади і повністю роззброюються.

Керівник пресслужби Міноборони Азербайджану полковник Анар Ейвазов заявив, що створюються умови для виведення особового складу ЗС Вірменії з Карабаху.

«Під контролем наших технічних засобів та засобів спостереження створюються умови для відступу особового складу та самовільного відходу з бойових позицій», — сказав він.

Зазначимо, що лише за добу з того часу, коли Азербайджан оголосив про початок «антитерористичних заходів локального характеру» в Нагірному Карабаху, армія невизнаного регіону зазнала значних втрат.

За даними азербайджанського Міноборони, під контроль у регіоні було взято понад 90 бойових та стратегічно важливих позицій підрозділів ЗС Вірменії. Як трофеї було захоплено 7 військових автомобілів, 4 міномети, 1 танк, 2 БМП і велику кількість боєприпасів вірменських сил.

Нагадаємо, що вчора між Азербайджаном та Вірменією конфлікт спалахнув з новою силою. Баку офіційно оголосив про початок «антитерористичних заходів» в Нагірному Карабаху з метою «відновлення конституційного ладу» та розпочав обстріл території невизнаної республіки.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *