Події у світі

Вчені виявили в нашому тілі новий тендітний орган

Голландська дослідницька група, вивчаючи рак простати, зробила несподіване відкриття, виявивши новий орган у тілі.

Про це повідомляє Фокус .

Розташований за носовою порожниною на стику з горлом орган, який отримав назву «тубарні слинні залози», як виявилося, функціонує як частина нашої слинної системи, допомагаючи в першу чергу змащувати верхню частину горла. Це відкриття відбулося під час КТ і ПЕТ-сканування в Нідерландському інституті раку, де радіоактивна глюкоза використовувалася для виявлення пухлин, що світяться, але несподівано висвітлила щось зовсім нове, пише  LADbible .

Білок, що бере участь у скануванні, PSMA зазвичай зустрічається в клітинах раку простати, але також добре зв’язується з клітинами слинних залоз. Спочатку вважалося, що це аномалія, але подальше обстеження 100 пацієнтів та двох трупів підтвердило постійну присутність цих залоз, що говорить про їхню спільність у всіх людей. Це  дослідження  переглянуло уявлення вчених про систему слинних залоз, яка, як вважалося раніше, складається лише з привушних, підщелепних та під’язикових варіантів.

Дослідники вважають, що їхнє відкриття значно вплине на медичну практику, особливо на лікування раку голови та шиї. Історично склалося так, що радіотерапія впливала на області, в яких, як тепер відомо, знаходяться ці залози, потенційно викликаючи ушкодження, які призводили до сильної сухості в роті, труднощів при їді та мовленні. Виявивши ці залози, медики зможуть уникати їх під час лікування, що потенційно зменшить кількість ускладнень у пацієнтів, які проходять променеву терапію, вважає автор дослідження Ваутер Вогель, науковий співробітник з радіаційної онкології.

Ця знахідка не тільки збагатила анатомічні знання науки, а й відкрила нові шляхи для медичних досліджень та протоколів лікування, забезпечуючи кращі результати для пацієнтів та збереження їхнього здоров’я, навіть коли йдеться про приховані в нашому тілі непомітні органи.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *