Події в Україні

Війна в Україні збільшила ризик застосування хімічної зброї – голова профільної організації

Генеральний директор Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХВ) Фернандо Аріас вважає, що повномасштабне вторгнення Росії в Україну збільшило загрозу використання зброї масового знищення, зокрема хімічної.

Про  це Аріас заявив у понеділок на відкритті 27-ї сесії Конференції держав-учасниць Конвенції про заборону хімічної зброї в Гаазі.

«Ситуація в Україні знову збільшила реальну загрозу, яку становить зброя масового знищення, зокрема хімічна зброя. Вона загострила нинішню напруженість настільки, що про єдність міжнародної спільноти щодо спільних глобальних викликів, пов’язаних з міжнародною безпекою та світом, поки що не йдеться «, — сказав гендиректор ОЗХЗ.

Він поскаржився, що міжнародні органи роззброєння, такі як ОЗХО, «стали місцем для конфронтації та розбіжностей».

Аріас нагадав, що Росія та Україна були серед 193 країн, які «урочисто і добровільно взяли на себе зобов’язання ніколи і за жодних обставин» не застосовувати хімічну зброю. За його словами, ОЗХО «продовжує уважно стежити за цією серйозною ситуацією і залишається у контакті з постійними представництвами Російської Федерації та України».

Зокрема, зазначив гендиректор Організації із заборони хімічної зброї, вона на прохання України провела тренінги з реагування на хімічні атаки та виявлення витоків хімічних речовин.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *