Події в Україні

В одній із військових частин Чернігівської області знайшли збитків на 40 млн, — Міноборони

Аудит Міноборони виявив порушення в одній із військових частин на Чернігівщині майже на 40 мільйонів гривень. Розпочато кримінальне провадження.

Про це повідомляє Міноборони.

Так, Служба внутрішнього аудиту Міноборони у співпраці з правоохоронними органами провела перевірку однієї з військових частин у Чернігівській області. Внаслідок перевірки аудитори встановили порушення, що спричинили збитки державі на суму 38,8 млн грн.

Зокрема, наймасштабніше із чотирьох порушень – безпідставне завищення вартості придбаних у 2022 році генераторів, що завдало 37,1 мільйона гривень збитків. Аудит встановив, що посадовці військової частини укладали додаткові угоди з постачальниками, що суттєво змінювало умови договору. Через це вони закупили на 163 генератори менше встановленої потреби. Причому в період з жовтня 2022 року до квітня 2023 року, коли генератори були критично потрібні військовим, більшість із них у військові частини не поставлялася, а накопичувалася на складах. Частка виданих генераторів для використання не перевищила 15% закуплених.

Також встановлено інші порушення на загальну суму 1,7 мільйона гривень.

Під час перевірки встановлено факти перешкоджання діям аудиторів.

Щодо порушень з боку посадових осіб, зокрема командира військової частини, які призвели до втрат з державного бюджету, Міноборони вже передало інформацію правоохоронцям.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *