Події у світі

В Україні зараховуватимуться оцінки школярів, отримані за кордоном

Оцінки, які отримують українські школярі під час навчання в освітніх закладах за кордоном, зараховуватимуть в Україні.

Зазначене питання порушили представники Української школи в Женеві, яку у квітні 2022 року заснувала Асоціація «Українки Швейцарії».

Про це повідомляє Мінреінтеграції.

Представник Міносвіти пояснив, що торік відомством було розроблено відповідні методичні рекомендації, затверджені наказом МОН. У них роз’яснюються окремі питання здобуття освіти в закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану.

Зокрема, йдеться про те, що діти, які вимушено змінили місце проживання і здобували освіту за кордоном, після повернення будуть зараховані до закладів загальної середньої освіти України. Туди, де навчалися раніше, або в будь-які інші. Зарахування здійснюватиметься на підставі заяви одного з їхніх батьків чи інших законних представників.

Згідно з рекомендаціями, всі оцінки, здобуті за кордоном, при поверненні перезараховуються. Для цього достатньо надати інформаційну довідку, до якої мають бути прикріплені:

  • витяг оцінок, здобутих за кордоном;
  • довідка про систему оцінювання, яка застосовується в країні перебування.

За кордоном діти можуть вивчати лише навчальні предмети українознавчого компонента. Це можливо як дистанційно в українських школах, так і на базі Міжнародної української школи (МУШ).

Йдеться про українську мову та літературу, історію України, основи правознавства, географію, громадянську освіту, захист України та предмет «Я досліджую світ» (у частині громадянської й історичної освітньої галузі). Це дає змогу уникнути подвійного навантаження від паралельного навчання в українській і закордонній школах.

Також учасники спеціальної наради, яка відбулася під головуванням віцепрем’єр-міністерки Ірини Верещук, обговорювали можливість зарахування стажу українським вчителям, які наразі працюють за кордоном.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *