Події в Україні

В Україні змінять вартість розмитнення авто

В Україні суттєво знизили вартість розмитнення для окремих категорій автомобілів. Закон №10321-1, який вносить зміни до Податкового кодексу, підписав президент України Володимир Зеленський.

Серед іншого, документ вводить пільги при розмитненні для окремих категорій транспорту. Так, закон звільняє від ПДВ при розмитненні до 1 січня 2026 року низку автомобілів. По-перше, це комерційні та вантажні електроавтомобілі. На відміну від легкових електрокарів, вони раніше обкладалися ПДВ у розмірі 20%.

Крім того, скасовується ПДВ на вантажівки з газобалонним обладнанням (ГБО).

Третя категорія транспортних засобів, звільнених від ПДВ, — ретро-авто старше 50 років. Однак у цьому випадку є важливий нюанс — їх можна завезти та розмитнити, але не можна зареєструвати, адже вони не відповідають сучасним екологічним нормам.

Закон набирає чинності з першого числа місяця, наступного за його офіційною публікацією. Тобто якщо його буде опубліковано до кінця лютого, то вищезгадані категорії авто звільнять від ПДВ уже з 1 березня.

Нагадаємо, Рада до кінця лютого 2024 р. може розглянути законопроект, який зобов’яже розмитнювати автомобілі у «Дії». Сама процедура оформлення буде займати не більше години і коштуватиме дешевше, ніж зараз.

 

mmr.net.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *