Політика

В Україні планують змінити підходи у тарифоутворенні — що пропонують

В Україні планують розробити нову Державну цільову економічну програму з енергетичної модернізації теплокомунальних підприємств. Зокрема, програма, яка розрахована до 2030 року, покликана змінити чинні підходи у тарифоутворенні.

Про це інформує профільне видання «Українська енергетика».

 

Перехід на альтернативні джерела в Україні

За програмою, розвиток сфери теплопостачання в країні відбуватиметься в трьох ключових напрямах.

Зокрема, планують запропонувати наступне:

  • перехід від централізованого до помірно централізованого теплопостачання з акцентом на розвиток децентралізованих джерел, когенераційних/інших установок, що працюватимуть, використовуючи скидне тепло. Передусім йдеться про теплові помпи;
  • нарощення інвестування сфери, скорочення втрат у мережах та запровадження енергоефективності з боку споживача;
  • перехід на альтернативні, відновлювані джерела енергії, які дають змогу не залежати від викопного палива.

Нові підходи у тарифоутворенні в країні

Подібні зміни вже відбуваються, зокрема, у Харкові. Там знищені всі системи генерації і близько 1,3 млн мешканців залишаються без теплопостачання від ТЕЦ.

«Зараз розвивається система когенераційних уставок і блочно-модульних котелень. Це має сприяти підготовці міста до чергового опалювального сезону», — зазначає видання.

Також теплові насоси є складовою нових можливостей, що дадуть змогу збільшити ефективність теплозабезпечення. Яскравим прикладом є реалізований енергопроєкт у Житомирі.

Там у рамках швейцарського проєкту встановили сучасну ТЕЦ, що працює на трісці. Завдяки термодинамічній установці виробляється тепло та електроенергія.

Потужність ТЕЦ — 1,2 МВт електричної та 7,1 МВт теплової енергії. Вартість реалізації проєкту — близько 300 млн гривень.

Як зазначає видання, влада має намір змінити підходи у тарифоутворенні для того, щоб у теплопостачальних компаній залишався ресурс на оновлення власних мереж.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *