З початку жовтня Росія випустила по об’єктах критичної інфраструктури України понад 1000 ракет та дронів. Про це розповів голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький, повідомили у компанії.

За словами Кудрицького, російські інженери та енергетики знали енергомережу України «як свою долоню», оскільки до початку повномасштабного вторгнення її було об’єднано з енергосистемами Росії та Білорусі.

«Атаки сплановані та здійснені не лише російськими військовими, а й російськими енергетиками», – наголосив Кудрицький.

Він зазначив, що зараз українські енергетики краще розуміють російську стратегію та вживають заходів, спрямованих на мінімізацію наслідків атак.

Найчастіше Росія атакує саме трансформатори, які перебувають у ключових вузлах системи розподілу електроенергії, а чи не самі електростанції.

Мета – розбити українську енергосистему на ізольовані острови та запобігти передачі електроенергії між регіонами. Більшість генеруючих потужностей країни розташовані на Заході і постачають електроенергію до Центру та Сходу через високовольтні лінії.

Генеральний директор ДПЕК Максим Тимченко зазначив, що все обладнання розташоване просто неба, тому його досить легко вразити. У разі прямого влучення шансів на ремонт техніки немає.

Джерело