Події у світі

Генасамблея ООН підтримала українську резолюцію щодо миру

Генасамблея ООН у четвер, 23 лютого, підтримала резолюцію, висунуту Україною та її прихильниками. У ній наголошується на необхідності якнайшвидше досягти всеосяжного, справедливого і міцного миру відповідно до установчого Статуту ООН.

Про це пише  РБК-Україна  з посиланням на трансляцію засідання Генеральної Асамблеї ООН.

За резуліцію проголосувала 141 країна, сім країн проголосували проти, ще 32 — утрималися. На голосуванні проти виступили такі країни – Білорусь, Еритрея, Малі, КНДР, Росія, Нікарагуа та Сирія.

У засіданні взяли участь дипломати зі 193 країн-членів ООН. Він був присвячений роковинам вторгнення держави-агресора Росії на територію України.

Україна на засіданні представила свій проект, який називається «Принципи, що лежать в основі всеосяжного, справедливого та міцного миру в Україні».

Слід нагадати, що на Генеральній Асамблеї ООН Росія на відміну від Радбезу ООН не має права вето. При цьому ухвалені резолюції на засіданні не мають обов’язкової сили відповідно до міжнародного права.

Ця резолюція є ширшою і має менше деталей, ніж мирний план із 10 пунктів, озвучений Володимиром Зеленським на листопадовому саміті Групи 20 найбільших економік світу.

Зазначається, що таке рішення щодо змін у резолюції було ухвалено навмисно. Воно мало допомогти заручитися максимальною підтримкою, коли резолюція буде поставлена ​​на голосування.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *