Події в Україні

Житло для військовополонених: Замазєєва розповіла, як це працюватиме

Миколаївська область стане пілотним регіоном, який запроваджуватиме розширену програму пільгових кредитів на житло для військовополонених. Потім її матимуть можливість підхопити й інші області.

Про це повідомляє голова Миколаївської обласної ради Ганна Замазєєва.

«Британський гімн починається словами «Боже, бережи Короля». А закінчується так: «…і нехай він завжди дає нам привід співати голосно і від щирого серця «Боже, бережи Короля».

На перший погляд дивно: Король уособлює батьківщину, а невже батьківщину можна любити лише з приводу, а чи не безумовно? З іншого боку, все правильно. Ми отримуємо цінні подарунки від коханої дружини чи коханого чоловіка, навіть якщо кохаємо її/його безумовно. І ці знаки уваги лише посилюють почуття.

Наші захисники та захисниці пішли на фронт захищати Україну не за розрахунком, а з волі серця. Але це не означає, що держава їм нічого не винна. Особливо якщо воїн заплатив за неї високу ціну – провів у полоні місяці у рашистів.

Медична, психологічна, соціальна реабілітація – це той мінімум, який має робити держава для захисників, вирваних із рук окупантів. Я пропоную піти далі та постачати таких людей житлом. Ось моя думка.

Ще до повномасштабної війни в Україні працювала програма «еселя». Завдяки їй кадрові військові, що потрапили в полон, могли отримати пільговий кредит на придбання житла. Умови – 3% річних та сплата першого внеску у розмірі 20% вартості квартири.

Але за нинішніх умов «еОселя» не вирішує всіх проблем. По-перше, тому що це стосується лише професійних військових та залишає за бортом мобілізованих захисників. По-друге, тому що навіть 20% вартості квартири часто є непідйомною сумою для звільненого бранця та його родини.

Перша проблема вирішується на центральному рівні. Я вже провела переговори із представниками уряду з метою розширити програму кредитування на мобілізованих військовополонених.

Другу проблему вирішуватимемо на рівні нашого регіону. Як голова Миколаївської облради я винесу на сесію проект програми, яка передбачатиме погашення першого внеску за квартири у рамках «Оселя» з обласного бюджету. Логічно, що програма стосуватиметься військовополонених, які проживають саме на Миколаївщині.

Відразу виникає запитання: чи має Миколаївська область гроші на це? Так, гроші є. Обласний бюджет отримує від військовослужбовців, розквартованих у Миколаївській області, податок на доходи фізичних осіб (ПДФО). Військові допомагають області – ми, у свою чергу, допоможемо військовим.

До того ж йдеться не про таку і велику кількість людей. Та й квартири в Миколаєві не стоять як елітні котеджі у Кончі-Заспі.

До речі, ми не селитимемо наших захисників у старі радянські хрущовки чи панельки! Програма діятиме лише для первинного ринку житла. Тобто кошти підуть на розвиток економіки регіону, оскільки нові квартири купуватимуть місцеві забудовники.

Миколаївщина стане першою ластівкою, пілотним регіоном. Сподіваюся, цю програму підхоплять інші обласні ради. Позитивний приклад уже є: програму соціального захисту «Турбота» розпочали у Миколаївській облраді, а зараз її реалізують у кількох регіонах.

Забезпечення житлом – лише один із напрямів нашої роботи з військовополоненими. Ми розробляємо програми реабілітації, допомагаємо родичам полонених, намагаємося усунути бюрократичні перепони, налагоджуємо координацію різних відомств та багато іншого.

Якщо нам все це вдасться (а я в нас вірю), тоді держава, як співають британці, справді дасть ще одну нагоду співати про неї. Хоча насправді нам не потрібні урочисті пісні. Достатньо буде, якщо наші захисники житимуть після перемоги у комфортних умовах.

Нагадаю, що військовополонені та їхні родичі можуть звертатися з усіма питаннями до Південної філії Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, де я координатор. Філія знаходиться у Миколаєві та обслуговує мешканців Миколаївської, Одеської та Херсонської областей», — написала Замазєєва.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *