ГоловнаНовини ПервомайськаПодії в Україні

Загадкове місто без меж і що навалилося на голову ОДА Миколаївської області…

Україна вже тривалий час слухає про дороги Миколаївщини, які перебувають у дуже поганому стані по всій області, деякі населенні пункти зовсім відрізані одне від іншого. А Первомайськ має залишитися взагалі без коштів на ремонт вже вщент розбитих доріг. З цього приводу 3.03.2020р у сесійній залі Первомайської міської ради зібралися голова ОДА Олександр Стаднік, мер м.Первомайська Дромашко Людмила Григорівна, депутати міської ради, громадські діячі, активісти і просто жителі Первомайська і Первомайського району.

В минулому році з державного бюджету на Первомайський район було виділено 19 млн.грн. Голова ОДА Олександр Стаднік повідомив, що в минулому році за три місяці завдяки йому було повернуто в бюджет майже 5 млрд гривень, які мали використатися протягом 5 років на експлуатацію доріг. Він закрив ці тендера, бо вони б не пішли саме на цей ремонт.

У 2020 році на Первомайський район у розрізі селищних і сільських рад заплановано близько 20 млн. грн. Голова ОДА наголосив, що в пріоритетах будуть дороги, які ведуть до дитячих садочків, шкіл, лікарень і він постарається 20млн. гривень надати саме на Первомайськ. Але ці кошти повинні бути витрачені тільки на дороги і ремонт повинен бути виконаний якісно.

Місто має протяжність доріг комунального значення майже 500км. Бюджет міста розрахований на ремонт дорожнього покриття на 1400000грн. На 2020 рік мер міста Дромашко Людмила Григорівна сказала, шо в першу чергу будуть направляти гроші на дороги, якими рухається громадський транспорт. В минулому році гроші були виділені під тиском, але якість цієї дороги, на яку було виділено 6 млн. гривень не відповідає витраченим коштам. З приводу цього, як заявив помічник народного депутата Віталій Порхун, у січні 2020 року було зроблено звернення до поліції і наразі відкрито кримінальне провадження, щодо цього ремонту. З питань документації мер відповіла, що документи на ремонт доріг подавалися в область і ігнорування поданих документів веде за собою зайві витрати по розробці кошторисної документації кожного разу, а в місті зайвих коштів немає зовсім.

На зустрічі було запропоновано встановити стаціонарний ваговий комплекс для контролю за перегрузами вантажівок, створити своє комунальне підприємство з ремонту дорожнього покриття, створити робочу групу за контролем якості виконання ремонту доріг. Олександр Васильович виявив бажання, щоб у контролюванні при ремонті доріг брала участь і громадська рада, але тут трохи не зрозуміло, бо Олена Пешкова у коментарях у фейсбуці написала. що вона і ще декілька  найактивніших членів вийшли з цієї громади.

Але найважливіша проблема у місті це те, що Первомайськ досі не має кордонів. Голова ОДА попросив мера зробити зустріч зі всіма громадами, які межують з Первомайськом і він особисто приїде на цю зустріч з представниками окремих структур для вирішення цього питання.  Для початку голова ОДА має намір ознайомитися з документами, які надходили від м.Первомайська на ремонт доріг, поспілкуватися з керівником податкової служби і керівником поліції м.Первомайська.

Жителі Первомайська деколи дуже гаряче розповідали про проблеми, бо накипіло. Хотіли конкретики і певних дій. Воно і зрозуміло, та пан Олександр закликає всіх не сваритися і звинувачувати, а об’єднуватися і працювати заради майбутнього.

Стосовно коронавірусу було сказано, що в Первомайському районі закуплено більше 2000 масок, які видаються кожній людині, яка приходить на прийом до лікаря. В Центральній районній лікарні існує спеціальний бокс, якщо буде підтвердження випадку коронавірусу. Також отримано 6 температурних сканерів, медперсонал одягом забезпечений. Для обстеження одного хворого потрібно 10 змінних костюмів на добу, що становить 24000грн., але на сьогоднішній день у задовільному стані все готово.

В кінці свого візиту голова ОДА поспілкувався з активістами і журналістами Первомайська.

Розмова журналістів з Олександром Стадніком. Ірина Завадська, Олег бортніков 2Територія інформації"

Журналісти інтернет-видання «Перший Український, Територія інформації» Бортніков Олег і Завадська Ірина  розповіли про журналістське розслідування, проведене ними стосовно темної сторони децентралізації в селищі Григорівка Братського району «Порушення прав дітей шляхом децентралізації»,  що зацікавило голову.
Також мали розмову з приводу безпритульних собак, бо проблема також дуже потребує вирішення  і не тільки в місті, а і за його межами, про цю проблему ми те ж писали у статті «Чи буде притулок для собак у первомайську».

Але це не все, бо на голову ОДА в цей день навалилося окрім Первомайських бід, ще й «Мигіївське дерево». По дорозі додому в Мигії, де Олександр Васильович виявив бажання зупинитися аби відпочити і попити кави, до нього вибігла дуже налякана бабуся, яка кричала і просила допомогти врятувати її доньку, яку придавило деревом. Олександр, не гаючи часу спільними зусиллями з Олександром Трайтлі та Сергієм Божко і ще двома місцевими жительками врятували постраждалу від нещасного випадку.

У себе на сторінці голова написав

Ця подія вкотре підтвердила, що об’єднавши зусилля, ми здатні протистояти будь-яким перешкодам! В єдності наша сила.

А для того щоб допомогти нашій владі визначитися з дорогами, які потребують ремонту у нас на сайті є інтерактивна карта «Крик україни». Заходьте за посиланням, встановлюйте мітку на аварійну частину дороги, додавайте фото, робіть опис проблеми, а може і її рішення і ваша мітка з’явиться одразу після перевірки модератором. https://1ukraine.info/shm_map/961/

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *