Політика

Залужний заявив, що війна переходить на новий етап

Війна в Україні тепер переходить на новий етап: «позиційна» війна статичного та виснажливого бою.
Про це написав у  колонці  The Economist головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний.
«Загроза переходу до позиційної війни — це серйозний виклик для України. Затягування — вигідне противнику, оскільки дозволить йому відновлювати та нарощувати свій військовий потенціал», — наголосив військовий.
За його словами, для перемоги у війні необхідне озброєння – основною зброєю є ракети та снаряди.
«Збройні сили України потребують ключових військових можливостей та технологій, щоб вийти з такого типу війни. Найважливішою з них є повітряна сила. Контроль над небом необхідний для великомасштабних наземних операцій. На початку війни ми мали 120 бойових літаків. З них лише одна третина. була придатна до використання», — наголосив Залужний.
Він також додав, що великою перевагою у війні є безпілотники. Саме велика кількість дронів дає російській армії перевагу та уповільнює контрнаступ ЗСУ. Російські безпілотники взяли на себе значну частину ролі пілотованої авіації з розвідки та завдання авіаударів.
Перший етап
Україні необхідно завдавати масованих ударів з використанням приманок та ударних безпілотників. Це дозволить здійснити перевантаження системи протиповітряної оборони Росії.
Другий етап
Радіоелектронна боротьба та глушення сигналів зв’язку та навігації. РЕБ – ключ до перемоги у війні безпілотників. Росія останнім десятиліттям модернізувала свої сили РЕБ і створила новий рід армії — 60 нових видів техніки.
Третій етап
Контрбатарейний вогонь і поразка артилерії противника у цій війні, як і більшості минулих війн, становить 60-80% всіх військових завдань.
Четвертий етап
Україні необхідно удосконалити технологію розмінування. На початку війни в України для цього було обмежене та застаріле обладнання. Однак навіть західні постачання пристроїв для розмінування виявилися недостатніми з огляду на масштаби російських мінних полів в Україні.
П’ятий етап
Нарощування резервів України. Путін не зміг здобути блискавичну перемогу у війні проти України через страх оголосити загальну мобілізацію, втілення якої може спровокувати політичну кризу. Проте наші можливості для підготовки резервів на власній території також обмежені.
«Позиційна війна — це тривала війна, яка несе величезні ризики для Збройних сил України та для її державності. Якщо Україна хоче видертися з цієї пастки, нам знадобиться все це разом: перевага у повітрі, значно вдосконалені засоби електронної боротьби та контрбатарейної боротьби, нова мінна технологія і вся можливість мобілізувати і тренувати більше резервів», — резюмував Залужний.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *