Політика

Захід готує Україну до наступу Росії, — NYT

Видання The New York Times проаналізувало нову військову допомогу Україні. Активну передачу зброї, зокрема ЗРК Patriot і танки Leopard 2, журналісти пов’язують із можливим новим наступом, який готує Росія.

Про це пише 24.

– Західні чиновники дедалі більше непокояться, що Україна має замало можливостей для підготовки до відбиття очікуваного весняного наступу Росії, і роблять швидкі кроки, щоб надати українцям нову зброю, яку вони раніше відмовлялися постачати, побоюючись спровокувати Москву, – йдеться у повідомленні.

У The New York Times нагадали, що США та Німеччина вирішили надати Україні ППО Patriot. Крім того, ці країни вперше пообіцяли відправити свої БМП на поля битв в Україну.

Журналісти вважають, що Україна отримуватиме сучасні західні танки. Польща вже оголосила рішення передати Україні роту німецьких танків Leopard. У Британії також дали зрозуміти, що вони близькі до того, щоб погодитися на відправку невеликої кількості танків.

– Україна сподівається, що посилення тиску переконає канцлера Німеччини Олафа Шольца дозволити експорт до України танків німецького виробництва з арсеналів інших союзників по НАТО. Танки Leopard 2 є одними з найбажаніших для Києва, і експерти кажуть, що у значній кількості вони суттєво збільшать здатність України відкинути російські сили, – зазначають у The New York Times.

В Україні, за словами офіційних осіб, бронетехніка відіграє ключову роль у боях за контроль над великими містами на Сході, що межують з Росією.

The New York Times пише, що союзники з НАТО, які колись були частиною радянської системи, передали Україні свої танки радянських часів. Але більшість київського парку було виснажено місяцями битв, і йому не вистачає боєприпасів, сумісних із західними боєприпасами.

Видання цитує високопоставленого західного військового представника, який заявив, що зміна балансу сил на Сході України потрібна для виходу з глухого кута у війні. За його словами, надсилання достатньої кількості сучасних західних бойових танків та інших бойових машин може допомогти порушити цей баланс. Чиновник наголосив, що без танків Україна навряд чи зможе відвоювати великі території.

Камілл Гранд, експерт з оборони в Європейській раді з міжнародних відносин, зазначив, що Москва, схоже, мобілізує сотні тисяч людей для свого наступу. За його словами, це частково підштовхнуло дискусію про танки, щоб дозволити українським силам досягти значного прогресу зараз.

The New York Times підкреслюють значення зустрічі у форматі «Рамштайн», яка відбудеться 20 січня. На ній може бути оголошена нова потужна військова допомога Україні.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *