Політика

Захід не вірить в успіх весняного наступу РФ в Україні, якщо він станеться, — CNN

РФ навряд чи досягне стратегічного успіху в потенційному наступі в Україні цієї весни через обмежений військовий ресурс, зокрема обладнання та матеріально-технічне забезпечення. Про це із посиланням на західних офіційних осіб у вівторок, 31 січня,  повідомляє  видання CNN, пише Фокус .

За словами співрозмовником ЗМІ, складнощі із забезпеченням можуть не завадити РФ «спробувати розпочати наступ» цієї весни, але можливість держави-агресора змінити хід війни «наразі обмежена.

«Існують серйозні обмеження у їхній здатності заповнити втрати, які вони зазнали в Україні, тому ви бачите, як вони звертаються до міжнародних партнерів, щоб спробувати заповнити прогалину», — заявили західні чиновники.

Нинішні наступальні дії військ РФ пов’язані насамперед з тим, що «існуючі сили та засоби розгортаються та передислокуються на місці», йдеться у публікації.

«Ви бачите, як (росіяни) роблять наступальні дії, але я не думаю, що ви бачите початок наступу у великому стратегічному сенсі цього слова. Малоймовірно, щоб сотні тисяч мобілізованих резервістів були сформовані в згуртовані формування, здатні до великих наступальних, маневрених дій» , – пояснили чиновники.

Крім того, офіційні особи засумнівалися в тому, що РФ найближчими місяцями залучить Білорусь для початку наступу.

«Білорусь надає корисний тренувальний майданчик для російських сил, де вони можуть найняти аутсорсинг для навчання, а потім переправити їх назад на лінію фронту в Україні. Ми бачимо російські війська в Білорусі. Ми не бачимо, щоб вони були розгорнуті на кордоні, і на даний момент у них немає таких можливостей у галузі логістики, щоб загрожувати Києву», — вважають чиновники Заходу.

Водночас присутність військ РФ на території Білорусі спонукає Україну розміщувати свої сили на північному напрямку як відповідь на потенційний ризик, хоч і «вкрай малоймовірно», що сусідня республіка стане майданчиком для наступу «у наступні кілька місяців», додали співрозмовники журналістів.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *