Події в Україні

Захід планує нарощувати виробництво зброї в Україні, – NYT

Західні лідери закликають виробляти зброю в Україні. Вони вважають, що це стане економічним розвитком нашої держави та прибутковою справою для західних виробників зброї.

Про це пише The New York Times.

Напередодні голова НАТО та міністри оборони Великобританії та Франції здійснили оголошений раніше візит до Києва на знак незмінної солідарності, хоча зазначили метою виробництво зброї в Україні.

Офіційні особи вважають розширення власної української збройової промисловості необхідним економічним розвитком країни, що постраждала від війни. Це також потенційно прибуткова перспектива для західних виробників зброї, хоч і ризикована в країні, яка щодня бомбардується Росією.

Ці візити відбулися за день до форуму з міжнародними військовими підрядниками, скликаного українським урядом, який сподівається, що вони приєднаються до розвитку промислового потенціалу для створення та ремонту зброї в Україні. За словами міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, у заході візьмуть участь представники 165 компаній із 26 країн.

Західні країни мають проблеми з виконанням своїх зобов’язань щодо зброї перед Україною, зокрема з артилерійських боєприпасів, і виснажують власні запаси швидше, ніж їх можна поновити.

Військова промисловість, яка скоротилася після холодної війни, переобладнала і знайшла адекватні запаси матеріалів, щоб наростити виробництво на повну потужність — але цього недостатньо. Військові США підписали контракти з компаніями на будівництво двох нових виробничих ліній з виготовлення артилерійських снарядів та ще однієї для їхнього заповнення вибухівкою.

Після зустрічі з президентом США Джо Байденом минулого тижня президент України Володимир Зеленський сказав, що він уклав «довгострокову угоду» зі Сполученими Штатами щодо спільного виробництва зброї, але заява Білого дому була більш обережною: адміністрація Байдена проведе конференцію у найближчі місяці, вивчаючи варіанти спільного виробництва.

Деякі виробники зброї вже працюють над тим, щоб закріпитись в Україні. Rheinmetall, німецький гігант виробництва зброї, оголосив у травні, що поєднується з українським державним «Укроборонпромом» для виробництва бронетехніки і танків в Україні.

Наприкінці серпня британська BAE Systems заявила, що підписала угоду про дослідження виробництва 105-міліметрової артилерії в Україні, але не уточнила, коли воно розпочнеться.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *