Події в Україні

Збитки навколишньому середовищу України через агресію РФ становить понад 2 трлн

Загальна шкода навколишньому середовищу України через агресію РФ становить понад 2 трильйони гривень (55,6 млрд євро). Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, виступаючи на міжнародному форумі «United for Justice». United for Nature.
«Росія щодня знищує наших людей, наші підприємства та інфраструктуру, наше довкілля, наше повітря, землі, ліси та водойми. Загальна шкода навколишньому середовищу внаслідок російської агресії сьогодні становить понад 2 трлн гривень або 55,6 млрд євро», — заявив голова правління.
За словами Шмигаля, компенсація цієї шкоди має відбуватися за рахунок конфіскованих російських активів. «Тоді принцип «Росія заплатить” буде втілено в життя», — додав прем’єр.
За словами міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслана Стрільця, за час повномасштабного вторгнення РФ скоїла в Україні понад 2,5 тисячі злочинів проти довкілля. Це лише ті, що вдалося зафіксувати. Після деокупації населених пунктів ця цифра буде більшою. Так, за підрахунками експертів місії UNEP, відновлення навколишнього середовища лише півдня обійдеться мінімум у 59 млн доларів.
Генеральний прокурор Андрій Костін зазначив, що Україна перша в історії людства, хто розслідує злочини проти довкілля як військові.
У рамках Форуму планується розпочати масштабний діалог для створення Глобальної платформи щодо оцінки збитків навколишньому середовищу внаслідок воєн. Таку платформу анонсував президент Володимир Зеленський. Ініціатива відобразилася у пункті 8 Української Формули світу.
Крім того, Україна з партнерами планує підписати низку документів про співпрацю у дозвільній сфері та продемонструє свої зрушення у розвитку власної кліматичної архітектури.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *