Події у світі

Зеленський застеріг Білорусь від вступу у війну

Президент Володимир Зеленський заявив, що вступ Білорусі у війну проти України зробить її співучасником Росії і в майбутньому – суб’єктом програшу, трибуналу, відшкодування. Зеленський назвав вступ Білорусі у війну «великою помилкою».

Про це Зеленський сказав у  виступіна 59-й Мюнхенській безпековій конференції.

«Ми вважаємо, що на сьогодні ймовірності та високого ризику такого немає. Вони можуть піти з Білорусі, але це складно. По-перше, складно затягнути білоруських воїнів до себе, до їхнього складу, об’єднати їх».

Бо білоруси, в принципі, як ми розуміємо, не хочуть воювати проти України. Не хоче переважна більшість суспільства. Ми маємо цифри аналітичні – 80%. Тому дуже складно отримати підтримку Білорусі в цьому процесі, тому дуже складно їх затягнути, але вони це робитимуть, безумовно.

Що я можу сказати. Це буде велика помилка Білорусі, велика історична помилка. Тому що одна справа, коли з її території, з деяких аеропортів летіла авіація чи ракети з територій, які вони не контролювали, вони були під контролем Росії. Це одна річ.

А інша річ, якщо ти свідомо йдеш у наступ і приєднуєшся до російських терористів. Ти в цей момент стаєш терористом і тим самим робиш Білорусь частиною терористичного режиму Путіна та цієї загарбницької війни.

І водночас ти стаєш суб’єктом майбутнього програшу, суду, трибуналу, відшкодування за все те, що Росія вже наробила і, на жаль, продовжує робити. Тому це буде великою помилкою», — наголосив він.

Президент також сказав, що в Україні вважають, що у Білорусі недостатньо сил: «Ми вважаємо, що сил у них недостатньо. І всі, хто прийдуть на нашу землю, точно не повернуться. Це не залякування — говорю, як є. Ми захищаємо себе , Ми ні на кого не наступаємо.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *