Події у світі

КНДР різко наростила залізничні перевезення до РФ

На кордоні Росії та Північної Кореї різко зросла активність залізничних перевезень і почалося будівництво імовірно складів, що може вказувати на початок постачання корейської зброї для потреб російської армії. Про це повідомляє проект  Beyond Parallel  американського Центру стратегічних та міжнародних досліджень, посилаючись на супутникові фото у його розпорядженні.

Супутниковий знімок, датований 5 жовтня, зафіксував рекордне збільшення вантажних вагонів на залізничній станції північнокорейського міста Туманган, що на кордоні з Росією. Загалом спостерігачі нарахували 73 вагони.

Зазначається, що така активізація залізничних перевезень на цьому об’єкті є максимальною за останні роки. Навіть у допандемічні роки активність у Тумангані була нижчою. На безпрецедентність ситуації вказує ще й та обставина, що поряд із залізничною станцією почалося якесь будівництво – ймовірно, додаткового складського приміщення.

«З огляду на те, що Кім і Путін обговорили на останньому саміті деякі питання військового обміну та співробітництва, різке збільшення залізничного руху, ймовірно, свідчить про постачання Північною Кореєю зброї та боєприпасів до Росії, ймовірно, що ці поставки призначені для підтримки Росії у її війні з Україною», – йдеться у публікації.

При цьому наголошується, що незвичайна активність на об’єкті, як свідчать супутникові знімки, розпочалася на п’ятий день після зустрічі Володимира Путіна з північнокорейським диктатором Кім Чен Ин у Владивостоці в середині вересня. Ця активність день за днем ​​лише посилюється, зокрема, постійно збільшується кількість вантажних вагонів у Тумангані.

Примітно, що 18 листопада 2022 року на цьому об’єкті супутник зафіксував п’ять російських вагонів із Хасана – саме тоді Білий дім повідомив, що Північна Корея постачала зброю російській «групі Вагнера». 

Проект Beyond Parallel також звернув увагу, що навколо об’єкта помітно проведення робіт з модернізації залізничного полотна, що свідчить про намір не просто відновити прикордонний рух рівня до COVID-19, а й надалі розширювати його пропускну спроможність. 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *