Події у світі

Кремль хоче вбити Лукашенка, — аналітики RLI

Росія може ліквідувати самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка з метою отримати контроль над його військом та скористатися ним у війні з Україною. Анонімні джерела у російському військовому керівництві підтвердили, що Кремль уже ухвалив рішення про ліквідацію Лукашенка.

Про це  повідомляють  аналітики Інституту Роберта Лансінга (Robert Lansing Institute, RLI).

За дорученням президента Росії Володимира Путіна після його повернення з останнього саміту ОДКБ, російська військова розвідка може спробувати найближчими днями розробити сценарій, який передбачає або замах на президента Білорусі Олександра Лукашенка, або його імітацію. Таким чином, РФ хоче остаточно залякати білоруського диктатора і змусити його нарешті ввести свої війська в Україну разом із російськими окупантами.

У російському штабі ГРУ розглядають сценарій, згідно з яким Лукашенка вб’ють під час операції, внаслідок чого його обов’язки будуть покладені на повністю лояльного до Росії та підконтрольного ГРУ чинного генсека ОДКБ Станіслава Зася.

Згідно з російським планом, Зась оголосить про приєднання Білорусі до складу Росії на правах автономної освіти, нібито «для запобігання військовій загрозі, що виникає над Білоруссю з боку України та Польщі». Знову розгорнеться пропагандистський наратив про те, що нібито замах на Лукашенка організовано Вашингтоном.

Аналітики вважають, що такі плани можуть свідчити про те, що Москва зараз бачить ОДКБ як неефективну організацію. Тому РФ може спробувати отримати повний контроль над державами-членами ОДКБ, забезпечивши їхню інтеграцію до Росії або змусивши приєднатися до нової версії Радянського Союзу.

Незалежно від того, чи буде замах на Лукашенка вдалим, Росія надасть сфабриковані «докази причетності України та Польщі під керівництвом розвідки НАТО», що стане формальним приводом для подальшої участі білоруських військ у бойових діях в Україні.

Однак ГРУ все ж таки схиляється до сценарію, згідно з яким Лукашенку все ж таки вдасться вбити і призначити на його місце Зася. Аналітики кажуть, що білоруський диктатор розуміє, хто справді стоїть за спробою містифікації. Тому він використовує антиукраїнську та антизахідну риторику, щоб маневрувати, ухиляючись від прямої участі своєї країни у бойових діях.

Однак такий сценарій, вважають аналітики, позбавить Лукашенка можливості керувати країною, зробить його більш уразливим та запустить процес усунення з посади, а країну поглине Росія. Це може підштовхнути Лукашенка до війни.

Оскільки російські війська та диверсійні групи вже розміщені в Білорусі, Лукашенко має високий ризик втратити посаду. Його замінить російський маріонетковий лідер, а Росія, найімовірніше, влаштує збройні провокації в Білорусі, щоб підштовхнути Лукашенка до війни. Але страх втратити владу залишиться ключовою причиною Лукашенка не погодитись на це.

Нагадаємо, головне управління розвідки України заявило, що ворог не планує найближчим часом нападати з боку північних кордонів.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *