Політика

Латвія передаватиме Україні конфісковані автомобілі з російською реєстрацією

Сейм Латвії затвердив у першому читанні поправки до закону «Про дорожній рух», які передбачають заборону перебування в Латвії зареєстрованих у Росії транспортних засобів.

Законопроект передбачає, що власник транспортного засобу, зареєстрованого в Росії, має зареєструвати транспортний засіб. Також або вивезти його з території Латвії протягом трьох місяців з дня набрання чинності законом.

Після закінчення перехідного періоду використання зареєстрованих у Росії транспортних засобів у дорожньому русі Латвії буде дозволено, якщо людина перетинає територію країни транзитом.

Транспортний засіб, зареєстрований у Росії, зможе перетнути територію Латвії транзитом лише один раз.

При цьому поправки зобов’язують подавати перед в’їздом до Латвії інформацію про зареєстрований у Росії транспортний засіб, водія транспортного засобу, а також про період, протягом якого автомобіль братиме участь у дорожньому русі в країні. Він не повинен перевищувати 24 години.

Якщо транспортний засіб не зареєстрований у Латвії або не виїжджає за межі країни. Також у разі, якщо було виявлено його несанкціоноване використання у дорожньому русі, транспортний засіб буде конфісковано. Планується, що конфісковані автомобілі передадуть Україні.

Міністерство юстиції зазначає, що з урахуванням повномасштабного нападу Росії на Україну та загрози її територіальної цілісності, суверенітету та незалежності присутність зареєстрованих у Росії транспортних засобів на території Латвії неприпустима.

Крім того, транспортні засоби в Росії часто не відповідають технічним вимогам ЄС. Використання таких транспортних засобів у дорожньому русі може загрожувати його безпеці.

Мін’юст зазначає, що відповідно до конституції створено правову базу, яка зміцнить безпеку держави та суспільства під час гібридної загрози, вилучивши з доріг Латвії підсанкційні транспортні засоби. Планується, що закон набуде чинності 15 листопада.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *