Події в Україні

Львівські лікарі видалили у немовля кілограмову пухлину

Львівські хірурги прооперували немовля, яке народилося з кілограмовою пухлиною. Гігантський утворення видалили хірурги дитячої лікарні Святого Миколая.
Про це повідомляє Перше медичне об’єднання Львова.
«Крихітка Юстина народилася місяць тому. Дівчинка з’явилася на світ з гігантською пухлиною, але і батьки, і лікарі були до цього готові. Адже ще на 16-му тижні вагітності фахівці діагностували в дитини патологію – крижово-копчикову тератому – вроджену пухлину. Батьки самі зі Стрия, і народжувати вирішили у Львові – у пологовому відділенні дитячої лікарні Святого Миколая, оскільки тут є всі необхідні фахівці для порятунку їхньої дитини», — йдеться у повідомленні.
Дівчинку оперували на третій день після народження.
«Лікарі успішно вирізали утворення, що важило близько кілограма і складало 25% маси тіла немовляти. Пухлину видалили разом із куприком і частиною крижової кістки, що є світовим стандартом для таких оперативних втручань. На місці, де локалізувалась велетенська тератома, утворився дефект м’яких тканинЩоб його закрити, фахівцям довелося миттєво провести дитині ще й шкірну пластику. Із сусідніх ділянок вони вирізали смуги шкіри і вживили їх у тому місці, де була пухлина. Подібні пластики немовлятам роблять нечасто, тому що з пухлинами таких великих розмірів діти народжуються досить рідко. Операція тривала близько п’яти годин і пройшла вдало», — повідомляють у пресслужбі медичного об’єднання.
Лікарі наголошують, що після такого хірургічного втручання у дитини повністю збереглася функція тазових органів.
«Пройшов без ускладнень і післяопераційний період. Юстина разом із батьками вже повернулася додому – до Стрия. І тепер до спеціалістів дитячої лікарні Святого Миколая малечу привозитимуть лише на планові огляди», — йдеться у повідомленні.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *