Політика

Майже половина українців вважають, що події в Україні розвиваються неправильно, — опитування

33% українців вважають, що події в Україні розвиваються в правильному напрямку, водночас 47% — протилежної думки. Проте таке співвідношення залишається кращим, ніж перед початком повномасштабного вторгнення (у грудні 2021 року пропорція становила 20% і 65,5% відповідно). Це дані соцопитування, що проводила соціологічна служба Центру Разумкова з 6 до 12 червня 2024 року, яке було оприлюднене на пресконференції в агенції «Інтерфакс-Україна».

Як вказують соціологи, після повномасштабного вторгнення РФ частка українських громадян, які вважали, що події в країні розвиваються в правильному напрямку, істотно збільшилась (з 20% у грудні 2021 року до 51% у вересні-жовтні 2022 року), сягнувши найвищих показників у лютому-березні 2023 року — 61%.

Також опитування виявило, що 29% респондентів вірять, що Україна може подолати наявні проблеми та труднощі впродовж кількох найближчих років, тоді як 46% теж вірять в це, але в більш віддаленій перспективі. Що країна не здатна здолати наявні труднощі не вірять 11% опитаних. Решта не визначилися з відповіддю.

Опитування методом face-to-face проводили у 22 областях та Києві. У Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях — тільки на тих територіях, які контролює Україна і на яких не ведуться бойові дії. Опитування проводили за стратифікованою багатоступеневою вибіркою із застосуванням випадкового відбору. Структура вибіркової сукупності відтворює демографічну структуру дорослого населення територій, на яких проводили опитування, станом на початок 2022 року (за віком, статтю, типом поселення).

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *