Політика

МЗС дорікнуло Ватикан за спроби прирівняти Україну та Росію

У МЗС України заявили, що нинішня хода в Римі на Страсну п’ятницю була знову затьмарена спробою прирівняти жертву та агресора.

Про це заявив представник МЗС  Олег Ніколенко  у Facebook.

«Вчора в Страсну п’ятницю в Римі відбулося велике релігійне дійство — Хресна хода. Він символізує перемогу добра над злом, світла над темрявою, віри над зневірою. Ми глибоко вдячні Папі Франциску за його турботу про Україну та українців.

На жаль, змушені констатувати, що цього року хода була знову затьмарена спробою прирівняти жертву та агресора», — повідомив він.

Йдеться про тексти, які були зачитані під час 10-ї стації Хресної ходи: від імені українського підлітка, який знайшов притулок в Італії після захоплення російськими військами Маріуполя, та російського хлопця, брат-військовослужбовець якого втратив життя, а батько та дід зникли без вести як учасників загарбницької війни Росії проти України. 

У МЗС розчаровані, що Святий Престол не взяв до уваги аргументів української сторони щодо образливого характеру такого жесту.

«Спільна участь українця та росіянина спотворює дійсність, в яку Росія занурила українців, втілюючи проти них геноцид. Більше того, такий крок підриває принципи справедливості та загальнолюдської моральності, дискредитує концепцію миру та братерства.

Спроби поставити знак рівності між Україною, яка страждає, та Росією, яка завдає страждань, не сприяє примиренню. Примирення може настати лише після української перемоги, покарання всіх російських злочинців, покаяння за заподіяні страждання та прохання вибачення перед українцями», — сказано у повідомленні.

У МЗС розраховують, що Святий Престол надалі дотримуватиметься підходу, який базуватиметься на глибинному розумінні справедливості та відповідальності за відновлення миру в Україні та встановлення справедливості.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *