Події в Україні

Мобілізація в Україні: план не завершено, — Резніков

План щодо мобілізації в Україні, оголошений з моменту запровадження військового стану, ще незавершений, а Генштаб має потреби військових.

Про це глава Міноборони України Олексій Резніков повідомив в інтерв’ю  LIGA.net .

Рєзніков пояснив, що завдання військкомам з мобілізації визначає Генеральний штаб ЗСУ, а Міноборони лише здійснює контроль і «мріє перетворити паперову суміш на цифровий продукт».

«У Генштабу є потреба. Він чітко знає необхідну кількість водіїв, стрільців, операторів, артилеристів, снайперів. Генштаб визначає завдання військкомам: план та категорії фахівців. Міноборони тільки здійснює контроль та мріє перетворити паперову суміш на цифровизований продукт. У нас є цей продукт, він розроблений. Ми просто не встигли до кінця впровадити. Це буде один із викликів Віталія (Віталій Дейнега, заступник міністра оборони з питань цифрового розвитку. — Ред.)», — пояснив Резніков.

Відповідаючи на запитання, як він оцінює мобілізаційну потребу ЗСУ, міністр наголосив, що «мобілізаційний план, оголошений з моменту імплементації парламентом указу президента про введення воєнного стану, ще незавершений».

Крім того, Резніков зазначив, що Україна жила роками у «парадигмі, що на нас ніхто не нападе», а у багатьох університетах військова кафедра була формальністю. Тому, за словами глави Міноборони, його колеги-міністри оборони з інших країн пропонують Україні лідерські курси молодших командирів, середніх командирів та сержантів, оскільки «саме сержанти – це скелет армії».

«Питання лідерства, зокрема в армії, стоїть у кожній країні. Я це чую від колег-міністрів оборони. Вони пропонують нам лідерські курси молодших командирів, середніх командирів та сержантів. Адже саме сержанти – це скелет армії. Ми мало не 30 років. жили у парадигмі, що на нас ніхто не нападе. І для багатьох «вузів» військова кафедра була формальністю», — сказав глава Міноборони, говорячи про підхід до відбору на мобілізацію.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *