Події в Україні

Міноборони опублікувало повний перелік змін до закону про мобілізацію

Закон про мобілізацію в Україні вже підписано президентом, він набуде чинності з 18 травня. Міноборони показало повний перелік змін у процесі мобілізації.

Про це повідомляє Міністерство оборони України в Telegram.

Серед головного – під час мобілізації чоловіки віком від 18 до 60 років мають носити з собою військово-облікові документи та пред’являти їх уповноваженим особам.

Військовозобов’язані мусять прибути до збірних пунктів за викликом або повісткою.

Органи місцевого самоврядування повинні сприяти підготовці та проведенню мобілізації та демобілізації. Вести звітність та облік військовозобов’язаних, а також взаємодіяти з силами оборони.

Відстрочка, бронювання, військовий облік

Міноборони опублікувало повний перелік категорій осіб, яким може надатися відстрочка від призову.

Також законом про мобілізацію визначається, хто підлягає бронюванню від мобілізації.

Базова служба та військова служба: порядок, відстрочка, строки

Зазначається, що чоловіки віком від 18 до 25 років придатні до базової військової служби в армії. Відстрочку можуть отримати тимчасово непридатні по стану здоров’я, студенти та за сімейними обставинами.

Базова служба під час дії воєнного стану триває до трьох місяців. Військова служба за призовом під час мобілізації триває до завершення особливого періоду або завершується в разі інших обставин.

Військово-транспортний обов’язок та інші зміни

Військово-транспортний обов’язок встановлюється з метою забезпечення потреб ЗСУ та інших військових формувань транспортними засобами (включаючи водні) та технікою. Зокрема, це можуть бути трактори, самохідні шасі, самохідні сільськогосподарські, дорожньо-будівельні машини, сільськогосподарська техніка.

Нагадаємо, 11 квітня Верховна рада України ухвалила в другому читанні законопроєкт №10449, який регулює процедуру мобілізації. Президент України Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію 16 квітня. Документ було оприлюднено 17 квітня, він почне діяти з 18 травня.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *