Політика

НАТО найближчими роками розшириться, — заступник генсека

У НАТО сподіваються, що найближчими роками кордон Альянсу зрушить на схід.

Заступник генсека НАТО Мірча Джоане сказав про це під час презентації своєї книги «Битва за майбутнє Румунії. Думки румуна на вершині НАТО»,  повідомляє  Ziua de Vest.

Він переконаний, що найближчими роками Україна, Молдова, Грузія та держави Західних Балкани стануть частиною європейської спільноти, а потім увійдуть до євроатлантичного альянсу.

Джоане вважає, що Румунія незабаром не буде східним кордоном НАТО.

«Тому настав час для Румунії остаточно втекти з периферії Європи і поставити себе в центр Європи з погляду важливості», — сказав він.

Додав, що Франція, Німеччина, Польща, Румунія утворюють потужний чотирикутник. Це дві найбільші країни Західної Європи та дві найбільші країни Східної Європи.

Керівник апарату генерального секретаря Північноатлантичного альянсу Стіан Йенссен заявив, що Україна може вступити до НАТО в обмін на території, які окупувала терористична Російська Федерація. За його словами, нині нібито вже тривають дискусії щодо майбутнього статусу нашої країни в контексті Альянсу, під час яких лунають «опції з відмовою Києва від частини території».

Президент Володимир Зеленський заявив, що питання обміну територій на вступ до НАТО є штучною провокацією. Україна продовжить деокупувати свої землі та повертати українців додому.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *