Події в Україні

Окупанти зруйнували античне місто Херсонес у Криму

У тимчасово окупованому Криму російські археологи та забудовники повністю знищили Херсонес Таврійський.
Про це  повідомила  старший науковий співробітник Інституту археології НАН України Евеліна Кравченко на ІІІ Міжнародному форумі експертної мережі Кримської платформи.
За її словами, на місці розкопок окупанти спорудили новий, відкритий театр, а більшість археологічних знахідок — фрески, посуд, ікони — вивезли до російських музеїв.
У 2015-2016 роках забудовники загородили оглядовими майданчиками археологічні рештки: вежі, стіни та колони. Пізніше на місці давньої цитаделі було поставлено відкритий театр, створюючи навантаження близько тонни на оригінальну споруду, а потім розпочалося будівництво археологічного парку Новий Херсонес.
» Росіяни нічого не розуміли у геологічній ситуації на цьому місці, тому почали знімати ґрунт на території звичайними екскаваторами. Якимось чином вони розкопали там старе джерело, тому все залило «, — розповіла Кравченко.
Херсонес Таврійський – єдина пам’ятка світового значення у Криму. Зараз на місці археологічних залишків було збудовано фактично нове місто.
Херсонес Таврійський – унікальна історична пам’ятка античної епохи. Архітектором поліса став Гіпподам, в основу його будівельного плану покладено систему поздовжніх і поперечних вулиць, що перетинаються під прямим кутом, утворюючи квартали.
Херсонес був демократичною державою, залучав мислителів, науковців та дослідників. Також обіймав найважливіші торгові позиції на Чорному морі. За часів Візантійської імперії залишався важливим адміністративним та торговим центром, місто стало одним із головних центрів християнства на півдні Криму.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *