Події в Україні

Онуфрій заявив, що позбувся паспорта РФ, але не каже коли

Митрополит УПЦ МП Онуфрій заявив, що не вважає себе громадянином Росії, проте визнав, що раніше мав російський паспорт, якого нібито позбувся.

Про це йдеться у  заяві  Онуфрія на сайті УПЦ МП.

«У відповідь на заяву кореспондента видання «Українська правда» Михайла Ткача (від 7.04.2023 р.) про те, що я маю російське громадянство, хотів би одразу заявити, що я не вважаю себе громадянином Росії», — йдеться у публікації.

Онуфрій докладно розповів, як у 1969 році закінчив три курси Чернівецького державного університету, проте вирішив покинути університет та вступити до духовної семінарії.

«У Радянському Союзі на той час існували три духовні семінарії: Московська, Ленінградська та Одеська. Як українець, я хотів вступити до Одеської духовної семінарії, але мені відмовили, бо я покинув університет і це нібито буде плямою на українському атеїстичному товаристві, яке навіть в університеті не виховало в мені дух атеїста, тоді я таємно поїхав до Росії, у м. Загорськ, де знаходилася знаменита Троїце-Сергієва лавра і при ній Московська духовна академія і семінарія, там мене не відкинули, як це зробили в Україні, а прийняли. до другого класу Московської духовної семінарії», — заявив митрополит.

Він продовжив, що під час навчання у третьому класі духовної семінарії вступив у братство Свято-Троїцької Сергієвої лаври та у 1971 році прийняв чернечий постриг. У стінах Свято-Троїцької Сергієвої лаври він провів дев’ятнадцять років і «мріяв прожити у святій обителі все своє життя», проте 1988 року його перевели в Україну до Свято-Успенської Почаївської лаври, а 1990 року — до Буковини.

«У цей час розпався Радянський Союз і я, будучи до цього де-факто громадянином Росії (бо мав постійну прописку в Росії, а це по-сучасному означало — громадянство), взяв український паспорт. Російське громадянство при цьому автоматично продовжилося, але я ним не цікавився і не користувався, воно тоді не мало жодного значення, і за це ніхто не переслідував… Між Україною та Росією були добрі братні стосунки.

Коли ці відносини стали погіршуватися, особливо в останні десять років, я залишив російське громадянство. Я не маю російського паспорта. Особливо це було підтверджено, коли я виступив проти війни Росії з Україною та засудив російську агресію. Я вважаю себе громадянином лише України», — сказано у повідомленні.

Основною причиною того, що довгий час він «не звертав уваги на російське громадянство» Онуфрій називає те, що хотів завершити своє життя в Трійце-Сергієвій лаврі в Росії, а «громадянство відкривало можливість здійснити цю мрію».

«На жаль, погані відносини між Росією та Україною, розпад СНД, а особливо війна Росії проти України знищили мою надію, і зараз я не вважаю себе іншим громадянином, окрім рідної моєї землі – України. Не знаю, як політики мене вважають, але я вважаю себе саме таким. Російського паспорта у мене немає», — наголосив митрополит УПЦ МП.

Він також заявив, що засуджує війну Росії проти України та вважає її «ганьбою для ангелів і людей», але глибоко вдячний тим росіянам, які його прийняли, коли Україна від нього відвернулася.

Раніше повідомлялося, що в УПЦ МП заперечують наявність російського громадянства у митрополита Онуфрія та інших церковників.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *