Події в Україні

ООН вдалося встановити, звідки випустили боєприпас по колонії в Оленівці

ООН змогла встановити, що боєприпас, яким обстріляли окуповану Оленівську колонію з полоненими бійцями ЗСУ, рухався траєкторією зі сходу на захід.

Про це повідомляє уповноважений Верховної Ради України з прав людини  Дмитро Лубинець .

Лубинець повідомив, що було опубліковано новий звіт ООН з прав людини в Україні.

«Незважаючи на те, що вже об 11 годині російські пропагандисти у казармі знімали відео з нібито фрагментами боєприпасів HIMARS, УВКПЛ у звіті зазначає, що ступінь пошкоджень стін, стелі, даху та вікон казарми, стан двоярусних ліжок усередині, розміри залишкового кратера та радіус поразки не характерні для поразки боєприпасами HIMARS», — йдеться у повідомленні.

Також уточнюється, що навіть одна ракета HIMARS, ймовірно, викликала б пошкодження та руйнування казарм та прилеглої території значно більшого та серйознішого масштабу. Крім того, свідки розповіли Управлінню Верховного комісара ООН із прав людини, що чули численні вибухи.

Серед нових деталей, у звіті наголошується, що відеозаписи та фотознімки зруйнованих казарм показали точку удару всередині західної стіни та дві можливі точки проникнення через дах.

Хоча точний тип зброї та місце її походження визначити не вдалося, картина структурних ушкоджень виглядає узгодженою з наведеним боєприпасом, який рухався траєкторією зі сходу на захід.

Управління Верховного комісара ООН з прав людини також додало, що держава, яка тримає у полоні, несе відповідальність за безпеку військовополонених та у разі їх смерті чи поранення зобов’язана провести негайне офіційне розслідування, яке встановлює індивідуальну кримінальну відповідальність за смерть чи поранення військовополонених.

Повідомляється, що Офіс Управління Верховного комісара ООН не отримав інформації про те, що Російська Федерація виконала ці зобов’язання щодо розслідування та судового переслідування.

«На жаль, навіть у такому серйозному звіті ООН не може скласти 2+2 і зрозуміти, що винна в трагедії тільки РФ. Сподіваюся, що в наступному звіті їм вистачить мужності прямо про це написати», — написав Лубинець.

Під час вибуху, який стався в ніч проти 29 липня минулого року на території колишньої виправної колонії в Оленівці, було знищено будівлю, в якій утримувалися українські військовополонені.

За даними росіян, внаслідок цього загинули 50 українських захисників. Серед утримуваних у колонії були й захисники «Азовсталі». За даними розвідки, росіяни не мали наміру обмінювати українських полонених в Оленівці і навмисне стратили їх, щоб приховати тортури та умови утримання полонених.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *