Політика

Орбан вимагає від України відновити права угорців: стали відомі деталі листа

Політики Угорщини розіслали урядам країн-членів Європейського Союзу документ, у якому вимагають Україну особливого ставлення до своєї національної меншини. Серед вимог — повернення угорської мови до освіти, щоб дати можливість школярам складати випускні іспити недержавною мовою. Про угорські вимоги щодо нацменшини  розповіли  на порталі «Радіо Свобода».

Журналісти порталу отримали документ, який уряд прем’єр-міністра Віктора Орбана надіслав європейцям, а також українському уряду. Фотографій документа у статті не розмістили. Натомість процитували основну вимогу угорців: їм потрібно, щоб Україна повернула угорській національній меншості «всі права, які вона мала до 2015 року».

На порталі перерахували, які саме зміни угорські політики хочуть здійснити в Україні:

  • відновити право представників нацменшини розмовляти угорською мовою (яку вони нібито втратили);
  • відновити спеціальне політичне представництво в органах влади на регіональному та державному рівнях;
  • має бути «спеціальний делегат» у Верховній Раді;
  • повернути угорську мову до навчальних закладів — школярі повинні вивчати всі предмети угорською мовою, нею ж складати іспити та отримувати документи про здобуття освіти.

Також угорцям не сподобався адміністративний поділ України, оскільки через нього їхня нацменшина вже не має 10% у певних регіонах і тому не може отримати представництва. На їхню думку, положення законодавства про ці 10% «не є виправданим у разі національних меншин».

Крім того, у документі, отриманому «Радіо Свобода», перераховується, до яких сфер має повернутися угорська мова, щоб повністю замінити українську: «під час виборчих кампаній, референдумів і взагалі у суспільному житті».

У статті «Радіо Свобода» зазначається, що вимоги Угорщини можуть перешкодити вступу України до ЄС. Зокрема, щоб отримати узгодження парламенту Угорщини, потрібно буде виконати усі вимоги угорських політиків.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *