Новини Первомайська

Перейменування Первомайська: запропоновано два варіанти

1 листопада відбулося чергове засідання комісії з найменування та перейменування об’єктів топоніміки при виконавчому комітеті Первомайської міської ради.

Про це повідомляє сайт мерії.

Зазначається, що на попередньому засіданні комісії вже розглядалося питання про перейменування міста Первомайськ. Тоді було внесено пропозицію зібрати якнайбільше інформації, вивчити архівні матеріали, правові аспекти, попередньо проведене опитування серед громадськості, досвід міст, які вже пройшли процес перейменування.

Під час цьогорічного обговорення члени комісії мали можливість розглянути всі ці матеріали, обговорити можливі варіанти, взявши до уваги історію міста, його особливості та думку громади. Після жвавої дискусії, внесення пропозицій та екскурсів в історію було вирішено подати на розгляд громадськості два варіанти: «Орлик» та нову назву «Богославськ», де кожна літера у назві відповідає трьом частинам міста, а також назвам річок.

«Б — Богополь; О – Ольвіополь; Г – Голта; О – Орлик; С – Синюха; Л – гіЛея; В – місто на Воді; С – Синюха; К – Кодима», – пояснили в мерії.

До комісії приєдналися міський голова Олег Демченко, перший заступник міського голови Дмитро Малішевський, а також історики, культурознавці, керівники управлінь міської ради та структурних підрозділів виконавчого комітету.

Зазначається, що буде оголошено громадські обговорення для голосування за назву. Назва, яка отримає найбільше схвалення серед мешканців Первомайської громади, буде винесена на затвердження сесії міської ради.

«Перейменування відбудеться в будь-якому разі, згідно із законодавством. Але залежить тільки від згуртованості самих мешканців, чи це буде дійсно назва, обрана громадою, чи все буде здійснено без участі мешканців Первомайська», – зазначили в мерії.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *