Події в Україні

Переселенці можуть опинитися в суді через помилкові виплати

Переселенці повинні повернути державі помилково виплачені соціальні кошти, якщо вони не відповідають встановленим критеріям для отримання допомоги. У разі відмови від добровільного повернення коштів, органи соціального захисту можуть звернутися до суду для їх стягнення. Про це йдеться в матеріалі видання «OBOZ.UA».

Зазначимо, що з 1 березня 2024 р. держава змінила умови виплат для переселенців.

Тепер, щоб отримати ці виплати, необхідно відповідати певним критеріям. В іншому разі, виплати можуть бути скасовані, а вже отримані кошти доведеться повернути державі.

Згідно з пунктом 7-1 Порядку надання допомоги на тимчасове проживання для внутрішньо переміщених осіб, з 1 грудня 2023 року допомогу не призначають і не виплачують сім’ї, яка вперше звертається за її призначенням, якщо протягом трьох місяців до звернення або під час її отримання член сім’ї вчинив:

    • операції з купівлі безготівкової та/або готівкової іноземної валюти (або банківських металів) на суму від 100 тис. гривень (крім валюти, отриманої від благодійних організацій або придбаної для оплати медичних, соціальних та/або освітніх послуг);
    • купівлю майна на загальну суму, що перевищує 100 тис. гривень;
    • має депозит на суму.

    Якщо такі дії вчинив один із членів сім’ї, то право на отримання виплат втрачають усі члени сім’ї.

    Людина повинна протягом 14 календарних днів після виникнення змін, що впливають на право отримання допомоги, повідомити про це орган соціального захисту населення, уповноважену особу виконавчого органу місцевого самоврядування або центр надання адміністративних послуг. Якщо переселенець не повідомив про зміни в майновому стані вчасно і відбулися нарахування, вимоги соцзахисту про повернення виплачених коштів є правомірними. Це передбачено пунктом 29 Порядку.

Таким чином, переселенці зобов’язані повернути помилково виплачені кошти, якщо вони були нараховані без відповідності певним критеріям. Важливо своєчасно повідомляти про зміни у своєму майновому стані, щоб уникнути проблем із соціальними виплатами.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *