Політика

Позиція Угорщини щодо членства Швеції в НАТО дратує країни Альянсу, — Politico

Угорщина продовжує блокувати членство Швеції у НАТО. Таку позицію Будапешта країни Альянсу вважають дратівливою.

Про це повідомляє  Politico .

Видання нагадує, що однією з очевидних причин такого кроку Угорщини є те, що Швеція раніше розкритикувала демократичні риси країни. Але, крім цього, блокування Будапештом заявки Швеції може бути пов’язане з його «тісними відносинами» з Москвою та Анкарою.

За словами неназваних чиновників, західні союзники сприймають прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана значно менш серйозно, ніж президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана. Вони важко розуміють постійно мінливу риторику Угорщини.

Один європейський дипломат, який обіймає високу посаду, в коментарі розповів, що позиція Будапешта щодо членства Швеції в НАТО «не підлягає жодному розумінню». Він назвав позицію Угорщини «дрібною дратівливою, що не вартує уваги».

У виданні додають, що Угорщина бачить Туреччину в Альянсі прикладом для наслідування.

«Я думаю, що Орбан глибоко вірить у занепад Заходу. Оскільки Угорщина відкривається для східних та південних недемократичних країн, відносини з Туреччиною є надзвичайно важливими», — розповів директор будапештського Інституту політичного капіталу Петер Креко.

При цьому неназваний чиновник Швеції підкреслив, що у своєму рішенні блокувати розширення НАТО Угорщина все ж таки керується насамперед власними інтересами.

«Я вважаю, що Угорщина, як і у справах ЄС, переважно має внутрішні мотиви для вирішення цього питання», — заявив він.

Варто зауважити, що Угорщина та Туреччина досі не ратифікували членство Швеції до НАТО. Їхніх рішень не вистачає для вступу країни до Альянсу.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *