Політика

Польські фермери заблокували п’ять пунктів: яка ситуація на українському кордоні

Польські фермери на ранок 13 лютого заблокували п’ять пунктів пропуску на кордоні з Україною. У чергах стоять понад тисячу вантажівок.

На цьому наголосив представник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко в ефірі телемарафону.

«Станом на даний момент (блокують, – прим. ред.) п’ять пунктів пропуску», — сказав він.

За його словами, ще вчора до 10:00 польські фермери блокували два напрямки: «Ягодин» та «Рава-Руська». А вже після 10:00 вони відновили блокування «Шегині» та розширили географію своїх дій за напрямками пунктів пропуску «Устилуг» та «Угринів».

«Фактично, це 5 напрямків, де на території Польщі блокується рух для вантажівок», — додав Демченко.

Він повідомив, що пропускається невелика кількість вантажівок. Фактично за годину можуть пропускати 1-2-3 автомобіля як у бік Польщі, так і на виїзд. «Все залежить від організаторів, учасників та їх бажання пропустити автомобілі через свої умовні місця, де вони блокують рух. На щастя, не блокується рух для інших категорій транспорту. Легкові автомобілі та автобуси вільно перетинають кордон за обома напрямками», — пояснив речник.

Щодо черг, то на сьогоднішній ранок на всіх 5 напрямках у чергах знаходяться десь 1250 вантажних транспортних засобів, розповів Демченко. Найбільше їх навпроти «Ягодина» та «Рави-Руської». «Це на території Польщі ті вантажівки, які очікують на можливість перетину кордону в бік України», — сказав він.

Найкраща ситуація у напрямку пунктів пропуску «Устилуг» та «Угринів», там практично черги відсутні. «Але кожен пункт пропуску має свої особливості. Тому що десь можуть перетинати кордон вантажівки вагою понад 7,5 тонн. Тобто великі транспортні засоби. Наприклад, у напрямку пунктів пропуску «Устилуг» та «Угринів» можуть перетинати кордон вантажівки менше 7,5 тонн, які перевозять вантажі, або порожні вантажівки вагою понад 7,5 тонн», — розповів Демченко.

За його словами, черга збільшується. «Ми також бачимо і зменшення кількості вантажних транспортних засобів, які змогли перетнути кордон. Особливо це добре відчувається у напрямку пункту пропуску «Ягодин». Тому що у звичайні дні, коли рух не блокувався, за добу цей напрямок перетинало десь 1200-1400 вантажівок в обох напрямках, а в окремі дні могло бути й більше, але, наприклад, за вчора кордон на цьому напрямі перетнуло 95 вантажівок, 7 з яких у бік Польщі, а інші в бік України, на день раніше кількість перетинів кордону була на рівні 145 вантажівок на добу», — сказав речник.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *