Події в Україні

Постраждалі від війни українці можуть подати заяву до реєстру збитків: як це зробити

На сайті реєстру збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України, оголошено про відкриття прийому заяв про відшкодування збитків, спричинених війною.

Про це повідомляє  Міністерство з реінтеграції  тимчасово окупованих територій України.

Реєстр збитків є єдиним міжнародним інструментом для фіксації збитків, завданих у результаті повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

» А також – першим компонентом компенсаційного механізму, метою якого є забезпечення репарацій для постраждалих від війни «, — йдеться у повідомленні Міністерства.

Реєстр прийматиме заяви від людей, бізнесу та держави Україна щодо понад 40 категорій збитків.

Хто зможе подавати заяви

З перших днів можливість подання заяв до Реєстру матимуть ті, хто звертався із заявою про пошкоджене або знищене майно за програмою «ЄВідновлення», зафіксував збитки у Реєстрі знищеного та пошкодженого майна та отримав акт огляду від місцевої влади.

Вже за кілька тижнів подати заяву зможе кожен власник зруйнованого житла, у тому числі й на тимчасово окупованих територіях.

Перекладено за допомогою www.DeepL.com/Translator (безкоштовна версія)

Заяву можна буде подати через «Дію»

Інші категорії будуть запущені протягом року. Категорії заяв від осіб, які найбільше постраждали від війни, а також заяв, пов’язаних з пошкодженням або руйнуванням об’єктів критичної інфраструктури України, відкриються за кілька місяців.

Подати заяву до Реєстру можна через мобільний додаток «Дія». Докладніше з порядком подання заяв можна ознайомитись  за посиланням .

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *