Події в Україні

Правила бронювання військовозобов’язаних в Україні можуть змінити: розглядають три варіанти

Під час посилення мобілізації в Україні можуть змінитись і правила бронювання військовозобов’язаних. Критерієм для цього може стати сплата податків із офіційної зарплати чи доходів. Про це пише Forbes із посиланням на джерела в Офісі президента.

Після появи у Верховній Раді законопроекту про вдосконалення мобілізації Офіс президента, уряд та народні депутати розглядають суттєве оновлення механізму бронювання.

Наразі ця опція доступна лише працівникам підприємств, які мають статус «критично важливих». Новий (або додатковий) критерій, що зараз розглядається, — обсяг сплачених до бюджету податків на доходи фізичних осіб (ПДФО) з офіційної зарплати чи доходу.

Бронювання можливе через синхронізацію держреєстрів. Якщо військовозобов’язаний платить ПДФО у потрібному обсязі, у системі «Оберіг» генерується QR-код про бронювання. Він діє 45 днів.

Три варіанти бронювання, які розглядатимуть

  • Якщо фізособи сплачують мінімально певну суму ПДФО на місяць. На нараді лунав поріг 6000 гривень. Це означає близько 33400 гривень окладу. Ще 22% від розміру окладу має сплатити роботодавець як єдиний соціальний внесок;
  • поріг офіційної зарплати (оклад) від 35 000 гривень майже відповідає першому варіанту;
  • працівник, за якого роботодавець сплачує близько 14 500 гривень ЄСВ (відповідає окладу 66 000 гривень).

Схожий принцип може бути поширений і на фізичних осіб-підприємців (ФОП).

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *