Події в Україні

Президент підписав закон про збереження репродуктивних клітин військових

У вівторок, 12 березня, президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження генофонду українського народу».

Про це  йдеться  на сайті Верховної Ради, пише Фокус .

Це саме той закон №10448, яким законодавчо закріплено збереження репродуктивних клітин військових, тобто документ врегульовує питання соціального захисту військовослужбовців у забезпеченні їхніх прав на біологічне батьківство.

Серед ключових положень закону:

  • репродуктивні клітини військових у разі їхньої загибелі підлягають безоплатному зберіганню протягом 3 років. Продовження зберігання після можливе за рахунок інших осіб;
  • уповноваженим особам дозволять розпоряджатися репродуктивними клітинами загиблого;
  • загиблий (а), чиї клітини використані після смерті, визнається батьком чи матір’ю дитини, якщо це волевиявлення людини на випадок своєї смерті.

Що передувало ухваленню закону

У листопаді 2023 року президент України Володимир Зеленський підписав закон, що зобов’язує утилізовувати заморожений біоматеріал військових у разі їхньої смерті. Відповідно до закону, із березня 2024 року клініки мали утилізувати весь біоматеріал військових, які загинули на війні. Таке рішення в суспільстві сприйняли негативно.

Міністерство охорони здоров’я України у відповідь заявило, що кріобанки не утилізуватимуть репродуктивний матеріал загиблих військових, бо держава «зацікавлена у продовженні роду усіма українцями».

Верховна Рада України 7 лютого підтримала у цілому законопроєкт про збереження репродуктивних клітин військових після їхньої загибелі.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *