Події у світі

Путін встановив Шойгу термін до жовтня зупинити контрнаступ ЗСУ

Президент країни-агресорки Володимир Путін встановив своєму міністру оборони Сергію Шойгу термін до жовтня зупинити контрнаступ збройних сил України.

Про це повідомляє ISW з посиланням на інсайдерське джерело.

«Інсайдерське джерело в Кремлі стверджує, що Путін нібито дав міністру оборони Росії Сергію Шойгу термін в один місяць, до початку жовтня 2023 року, щоб покращити ситуацію на фронті, зупинити українські контрнаступи та повернути російським військам ініціативу», — йдеться у публікації.

Повідомляється, що заява інсайдера може свідчити про те, що російське військове командування, можливо, віддає накази про безперервні контратаки, сподіваючись довести український контрнаступ до кульмінації, навіть якщо це буде коштувати великих втрат для російського військового потенціалу.

В аналітичному звіті ISW згадується, що Путін вперше визнав початок українського контрнаступу 9 червня, зазначивши два ключові та постійні наративи: що українські сили не досягнуть значних успіхів через добре підготовлену російську оборону і що українські війська зазнають великих втрат особового складу та західної військової техніки.

«Путін та Кремль представляють російські оборонні операції як велику перемогу на полі бою, а постійні російські контратаки дозволяють Кремлю стверджувати, що ці операції є окремими перемогами на тлі загальної відсутності успіхів росіян на інших ділянках фронту», — йдеться у звіті.

Аналітики припускають, що ці зусилля, ймовірно, мають на меті підірвати підтримку та довіру до українських сил в Україні та на Заході.

«Можливо, Путін наказав російському військовому командуванню утримувати всі початкові оборонні позиції, щоб створити ілюзію того, що українські контрнаступи не досягли жодного тактичного чи оперативного ефекту, незважаючи на значну підтримку Заходу. Однак ця інформаційна акція може мати успіх у довгостроковій перспективі лише у тому випадку, якщо російські війська зможуть фактично перешкодити українським силам прорватися та звільнити великі території», — зазначають в ISW.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *