Події в Україні

Підписано закон про компенсацію за пошкоджене чи зруйноване війною житло

Президент України підписав закон, який запроваджує в Україні компенсацію за пошкоджене та знищене внаслідок бойових дій майно фізичних осіб.

Про це повідомляється на  сайті  Верховної Ради України.

Документ визначає правові та організаційні засади надання державою компенсації за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, починаючи з 24 лютого 2022 року. Закон не поширюватиметься на об’єкти, які на дату запровадження військового стану були на тимчасово окупованій території.

Право на компенсацію отримають лише громадяни України. Компенсація надаватиметься виключно за пошкоджену або знищену житлову нерухомість: квартири, інші житлові приміщення (наприклад, кімнати у гуртожитках), будинки садибного типу, садові та дачні будинки, об’єкти будівництва, в яких збудовано опорні та зовнішні конструкції.

Власники знищених квартир та інших житлових приміщень зможуть отримати житловий сертифікат, що підтверджує гарантію держави профінансувати придбання квартири чи іншого житлового приміщення в обсязі певної грошової суми, та зможуть самі вибрати місцевість в Україні для використання житлового сертифікату.

Сума компенсації за зруйноване житло буде розрахована для кожного регіону окремо та максимально наближена до ринкової ціни за квадратний метр.

Джерелами фінансування компенсації будуть кошти державного та місцевих бюджетів; міжнародних фінансових організацій, інших кредиторів та інвесторів; міжнародна технічна та/або зворотна або безповоротна фінансова допомога; репарації та інші стягнення з Російської Федерації.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *