Події в Україні

Росія відмовилася від подальшого наступу та зосереджується на стримуванні Сил оборони – ЗМІ

За даними видання Bloomberg, Кремль відмовився від планів подальшого наступу в Україні цієї весни та зосередиться на стримуванні українського контрнаступу.

Видання зазначає, що Росія ухвалила таке рішення після того, як не змогла завоювати значних позицій. І вирішила зосередитися на стримуванні контрнаступу ЗСУ, який, як очікується, незабаром розпочнеться.

Bloomberg з посиланням на джерела пише, що, готуючись до тривалої боротьби, Кремль прагне цього року набрати до 400 000 контрактників, щоб поповнити свої ряди.

За словами цих джерел, масштабна кампанія вербування дозволить Кремлю уникнути ще однієї примусової мобілізації призовників напередодні виборчої кампанії щодо переобрання президента Володимира Путіна.

Заклик минулої осені похитнув громадську довіру та спровокував втечу з країни близько мільйона росіян, — йдеться у матеріалі.

Навіть попри бойові дії та політичні проблеми Путін дав зрозуміти, що Росія налаштована на затяжну війну. Він робить ставку на те, що якщо його війська зможуть запобігти черговому прориву ЗСУ найближчим часом, підтримка Києва з боку Заходу ослабне.

Зазначає видання і те, що, за словами українських та західних офіційних осіб, майже всі 300 000 росіян, мобілізованих восени, зараз перебувають на полі бою, але за останні місяці Росії не вдалося захопити жодного великого міста.

Україна тим часом планує розпочати масштабний контрнаступ у найближчі місяці з військовими, які пройшли навчання в Європі та США, та з використанням нещодавно поставлених танків, бронемашин та іншого озброєння.

За словами американських чиновників, Київ може спробувати прорвати російські лінії та розірвати сухопутний міст окупованої території, який зараз з’єднує Крим із материковою частиною Росії.

Bloomberg зазначає, що для поповнення та розширення своїх рядів Росія вже розпочала кампанію з набору солдатів-контрактників на строк до кількох років.

Регіональні чиновники отримали квоти на вербування та видають повістки потенційним добровольцям, щоб ті з’явилися до призовних комісій, де їх агітують записатися на службу.

За словами джерел видання, насамперед влада орієнтується «на ветеранів та сільських мешканців».

«Але деякі чиновники заявили, що мета залучити 400 000 контрактників цього року, швидше за все, нереалістична. Це приблизно одно загальної чисельності професійних військ, які мала Росія до початку вторгнення 24 лютого 2022 року», — йдеться у матеріалі.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *