Політика

Росія заморозила обмін полоненими з Україною

Росія фактично заморозила обмін полоненими з Україною із серпня цього року. Проте переговори щодо їх відновлення продовжуються.

Про це заявив представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко  журналістам.

«Зараз тривають переговори, триває робота. Але, дійсно, починаючи з літа Росія заморозила фактично обміни. Вони в тому обсязі, як це було раніше, не проходять», — заявив він.

Він наголосив, що Україна готова до обміну полоненими, але все залежить від російської сторони. При цьому місця для утримання військовополонених в Україні закінчуються, і зараз постає питання щодо розширення їхньої кількості.

«Ми б з радістю обміняли їх хоч завтра на наших захисників. Ми знаємо, що умови, в яких наші захисники знаходяться в Росії, значно гірші за ті умови, які пропонуємо ми як європейська країна, яка дотримується третьої Женевської конвенції про поводження з військовополоненими» , – зауважив він.

За його словами, РФ не цікавиться долею своїх полонених, тому затягують обмін та створюють різні перешкоди.

У травні цього року в нас відбулося кілька великих обмінів, зараз останній, що відбувся, відбувся сьомого серпня. Ми змогли повернути лише 22 особи. Знаходяться різні причини для того, щоб відстрочити ці обміни, і фактично це таке гачкотворство для того, щоб цей процес сповільнити, і для того, щоб мати можливість проводити якісь пропагандистські кампанії. Ми вважаємо, що це робиться саме для цього», — наголосив він.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *