Політика

Росія у Придністров’ї створює інформаційні приводи для дестабілізації Молдови, – ISW

У Придністров’ї, що підтримується Росією, створюються інформаційні умови для можливої ​​операції під фальшивим прапором. Це робиться в рамках зусиль Кремля щодо дестабілізації Молдови. 

Про це повідомляє Інститут вивчення війни ( ISW )

12 січня Міністерство державної безпеки Придністров’я (МДБ) оприлюднило прес-реліз, в якому стверджувалося, що молдавський спецназ готує «спеціальні бойові групи» чисельністю понад 60 осіб для знищення критично важливих об’єктів, диверсій на військових об’єктах, захоплення або знищення високопосадовців Придністров’я та співробітників правоохоронних органів.

Раніше ISW повідомляв, що МДБ є російською організацією, «відділом Федеральної служби безпеки Росії (ФСБ)», який, ймовірно, отримує накази безпосередньо з Москви.

МДБ та чиновники Придністров’я раніше робили подібні, менш різкі заяви. 

На думку військових аналітиків, ймовірно, це частина зусиль Кремля створити інформаційні умови, спрямовані на дестабілізацію Молдови та виправдання будь-яких майбутніх російських кампаній у регіоні, виставляючи Росію захисником російськомовної мови, яка нібито перебуває під загрозою. 

Ключові висновки ISW за 12 січня:

 • Україна та Великобританія підписали угоду про двосторонні гарантії безпеки.
 • Представник Ради національної безпеки США Джон Кірбі заявив 11 січня, що США призупинили допомогу Україні у сфері безпеки та не відновлять її, доки Конгрес США не затвердить фінансування.
 • Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров висловив упевненість у спроможності України випустити один мільйон дронів у 2024 році.
 • Представник Пентагону Патрік Райдер заявив 11 січня, що немає достовірних доказів незаконного використання наданого озброєння США. 
 • Управління контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США 11 січня оголосило про введення санкцій проти кількох російських організацій, які, за повідомленнями, причетні до передачі північнокорейських балістичних ракет до Росії.
 • Актори в самопроголошеній республіці Придністров’я, що підтримується Росією, можуть створювати інформаційні умови для можливої ​​операції під чужим прапором у Придністров’ї в рамках зусиль Кремля з дестабілізації Молдови.
 • Російські окупаційні чиновники, схоже, навмисно цензурують інформацію про українських дітей, яких російська влада незаконно вивезла до окупованого Криму.
 • Ув’язнений російський ультранаціоналіст та колишній російський офіцер Ігор Гіркін звинуватив Кремль у затягуванні з проведенням оперативно значущих наступальних операцій в Україні чи нової хвилі мобілізації в Росії, оскільки Україна «нарощує сили» для майбутнього контрнаступу.
 • Російські війська підтвердили незначний поступ на північний схід від Бахмута, північний захід від Авдіївки, південний захід від Донецька, захід від Вербового та на лівобережжі Херсонської області на тлі продовження позиційних боїв по всьому фронту.
 • Державна Дума Росії розгляне законопроект, що дозволяє іноземцям із кримінальним минулим служити у російських збройних силах.
 • Міністр охорони здоров’я Росії Михайло Мурашко підтвердив, що у 2023 році російська влада депортує до Росії понад 2100 українців, у тому числі 500 дітей, за медичними показаннями.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *