Політика

РФ намагатиметься повністю захопити чотири області України, – розвідка Литви

Литовська розвідка оцінює, що Росія може підтримувати поточний темп війни в Україні та, ймовірно, поступово наростити військовий потенціал у найближчому майбутньому. Про це повідомляє «Інститут вивчення війни» у зведенні від 7 березня.

7 березня литовська розвідка дала оцінку загрозам національній безпеці на 2024 рік. Зазначається, що РФ має ресурси в тому, що стосується особового складу, матеріальної бази та необхідних фінансів — це дає змогу підтримувати військову кампанію в Україні найближчим часом. За даними розвідвідомства, попри важкі втрати, Росія відновила і збільшила чисельність особового складу, який був дислокований в Україні у 2023 році. Пріоритет, як і раніше, віддається чисельності живої сили та техніці, а не якості збройних сил.

Повідомляється також, що російський ВПК став рушійною силою російської економіки, хоча й коштом інших секторів. У 2023 році РФ виділила на військові витрати щонайменше 119 млрд доларів. За оцінкою литовської розвідки, стан російської економіки зараз кращий, ніж очікувалося — завдяки високим цінам на нафту і здатності компенсувати збитки від західних санкцій. Короткострокові чинники стали рушійною силою економічного зростання РФ, але структурні проблеми, найімовірніше, тільки посиляться в довгостроковій перспективі. Після президентських виборів Володимир Путін з більшою ймовірністю піде на непопулярні рішення (мобілізація).

Україну намагатимуться захопити й невійськовим шляхом

У Кремлі навряд чи відмовляться від своїх довгострокових цілей із захоплення України, навіть якщо цього не вдасться досягти військовими засобами.

Росія не демонструє намірів щодо деескалації війни проти України та навряд чи відмовиться від оперативних цілей у довгостроковій перспективі, навіть якщо зазнає військової поразки. Незалежно від результату війни, Росія продовжить іти до своєї мети: знищення української державності, суверенітету, примусу до нейтрального статусу, знищення військового потенціалу. У короткостроковій перспективі РФ намагатиметься повністю взяти під контроль Луганську, Донецьку, Запорізьку та Херсонську області. Цілі Кремля не змінилися, хоча російські інформаційні операції спрямовані на те, щоб переконати західну аудиторію, що Кремль переслідує лише обмежені цілі в Україні, — і домогтися підтримки переговорів на Заході.

Конфронтація з НАТО

За оцінками литовської розвідки, Росія готується до конфронтації з НАТО в довгостроковій перспективі й одночасно веде війну в Україні. Виділено значні ресурси на війну, і при цьому зберігаються засоби для підготовки до конфлікту з НАТО в регіоні Балтийського моря.

ЗС РФ доводиться все більше покладатися на повітряні та військово-морські можливості в операціях на східному фланзі НАТО. У 2023 році РФ розмістила на бойовому чергуванні кораблі з ракетами «Калібр» у Ладозькому озері під Санкт-Петербургом, імовірно, у відповідь на вступ Фінляндії до Альянсу. Збільшили кількість польотів важких бомбардувальників Ту-22М3 над Балтикою.

Російські військові аналітики відкрито обговорюють, як Росія може почати війну проти НАТО в найближчому майбутньому. Наголошується, що припинення бойових дій в Україні не зупинить конфронтацію між Заходом і РФ.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *