Події в Україні

СБУ прикрила ще п’ять схем для ухилянтів

Правоохоронці викрили ще п’ять злочинних схем, завдяки яким військовозобов’язані українці могли уникнути мобілізації чи втекти за кордон.

Про це повідомляє  прес-центр  Служби безпеки України.

СБУ затримала 7 організаторів схем, серед них таксист-іноземець, чиновниця лікарні та псевдоактивіст, який видавав себе за «борця з корупцією». Ухилісти могли втекти за кордон за суму до 7 тисяч доларів. Вартість залежала від терміновості виїзду та «способу» незаконного перетину кордону.

  • Чернівці

СБУ затримала місцевого бізнесмена, який за гроші переводив потенційних призовників до сусідньої країни «лісовими стежками». Під час спілкування з клієнтами шахрай називав себе «радником голови комітету із запобігання корупції у підрозділах ЗСУ».

  • Черкаси

Спіймали медпрацівницю, яка за гроші пропонувала оформити дружинам військовозобов’язаних оформити фіктивну групу інвалідності. Завдяки таким документам чоловіки хотіли виїхати з України як супроводжуючі.

  • Львів

43-річний громадянин однієї з країн Південного Кавказу, який проживає в Україні, через посередників намагався знайти охочих уникнути мобілізації.

Фігурант за гроші пропонував зробити фіктивні пенсійні посвідчення щодо інвалідності.

  • Вінницька область

СБУ затримала двох місцевих мешканців. Вони човнами переправляли ухилістів через прикордонну річку. За додаткову плату у розмірі тисяч євро ділки обіцяли своїм клієнтам оформити документи для подальшої легалізації за кордоном.

  • Рівненська область

Двоє чоловіків у тандемі відправляли військовозобов’язаних до ЄС. Один із них шукав клієнтів, а інший переправляв утікачів через так звану «зеленку».

За всіма викритими фактами тривають розслідування. Зловмисникам загрожує до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *