Події в Україні

Сирський про «мобілізацію 500 тисяч»: після аудиту ця цифра суттєво зменшена

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський каже, що в результаті аудиту військових частин Генштаб переглянув питання «мобілізації 500 тисяч українців» у бік суттєвого зменшення, точної цифри потреб армії генерал-полковник при цьому не назвав.

Про це заявив Сирський в інтерв’ю Укрінформу.

«Після перегляду наших внутрішніх ресурсів та уточнення бойового складу Збройних сил ця цифра була суттєво зменшена. Ми очікуємо, що в нас буде достатньо людей, здатних захищати Батьківщину. Йдеться не лише про мобілізованих, а й про добровольців.

Треба враховувати, що люди – не роботи. Вони виснажуються, фізично та психологічно, особливо в умовах бойових дій. Наприклад, ті люди, які прийшли до ТЦК у лютому 2022 року, потребують відпочинку та лікування. Бойова 110-я бригада була задіяна на Авдіївському напрямку з початку повномасштабного вторгнення. Їм треба відновитися та відпочити, і це – об’єктивна необхідність. І таких частин є чимало», — сказав головнокомандувач.

За словами Сирського, зараз Генштаб переглядає чисельність певних частин, які не беруть участь у бойових діях на підставі аудиту їхньої діяльності. Це, мовляв, дозволило вивільнити тисячі військовослужбовців та направити їх у бойові частини.

«Але й при цьому необхідно утримуватися від крайнощів. У всіх арміях світу є особовий склад, який не бере участі в бойових діях, але забезпечує бойові підрозділи. Це не менш важлива частина роботи», — зазначає головком.

Війна, яку Україна змушена вести проти російських загарбників, – це війна на виснаження, війна логістики. Тому, за словами Сирського, значення ефективності тилових підрозділів не можна недооцінювати. Йдеться про систему забезпечення військ продовольством та боєприпасами, про ремонтні підрозділи, про медичні установи та багато іншого.

Окремо генерал підкреслив, що «громадяни, які приходять до військ з мобілізації, не потрапляють одразу на фронт. За дуже спеціальними винятками, наприклад, коли людина вже має бойовий досвід.

Переважна більшість цих осіб прибувають до навчальних військових частин та центрів. Кількість людей, які проходять таке навчання, на лютий 2024 року, за словами Сирського, становила 84 відсотки загальної кількості мобілізованих. Тільки після такого навчання їх можуть направляти на доукомплектування військових частин для відновлення їхньої боєздатності.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *