Події у світі

Словаччина призупиняє обробку партії пшениці з України: знайшла пестициди

У Словаччині призупинили молотьбу партії української пшениці вагою 1500 тонн після того, як аналізи показали підвищену концентрацію пестицидів.

Про це, як пише «Європейська правда» з посиланням на  SME , у середу заявив виконувач обов’язків міністра сільського господарства Словаччини Самуель Влчан.

Міністр нагадав, що ще у липні 2022 року розпорядився посилити контроль за імпортованим українським зерном.

«Ще до того, як ми почали пломбувати всі транзитні вантажівки з українським зерном, було перехоплено відносно великий зразок українського зерна, і три незалежні акредитовані лабораторії підтвердили наявність підвищеного вмісту залишків пестицидів», — заявив він.

За словами Влчана, до кінця тижня влада Словаччини отримає результати перевірки пшениці на предмет того, чи можуть залишки пестицидів у ній впливати на здоров’я людини.

Партію української пшениці, в якій знайшли підвищений вміст пестицидів, мололи на одному з найбільших млинів у Словаччині, додав чиновник. Решту зерна, що залишилося – а це 1500 тонн – використовувати не будуть.

Влчан не уточнив, скільки зерна з нібито перевищеним вмістом пестицидів уже було перемелене.

Україна, один із найбільших світових експортерів зерна, після початку повномасштабного вторгнення Росії довгий час взагалі не могла експортувати зерно через Чорне море, що змусило її шукати альтернативні шляхи експорту.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *