Події в Україні

Стало відомо, скільки грошей витратили у Миколаєві на новорічний декор та ялинку

У Миколаєві на оновлення новорічного декору та придбання світлових декорацій було витрачено майже 50 тисяч гривень. Загалом по Україні загалом на придбання ялинок та новорічних декорацій було витрачено 62 тис. гривень.

У соцмережах поширюється фейк про 609 млн. гривень, які нібито виділили з міських бюджетів на купівлю ялинок та новорічних декорацій. Однак насправді сума виявилася значно меншою.

«Рух ЧЕСНО» проаналізували, скільки коштів справді витратили на новорічні свята 2023-2024 років із місцевих бюджетів. Свої підрахунки вони оприлюднили у  X (Twitter) .

«Незважаючи на складні умови воєнного часу та обмежені фінансові ресурси у містах традиційно створюють новорічну атмосферу. Цього року не передбачено гучних святкувань та значних видатків з міських бюджетів. Загалом на придбання ялинок та новорічних декорацій було витрачено  62 тис. гривень !» – повідомила громадська ініціатива.

Такі дані «Рух ЧЕСНО» отримали у відповідь на запити до міських рад. У 2023 році витрати на новорічні свята виявилися  рекордно низькими . 2021 року, наприклад, витратили понад 50 млн. грн.

Частина міст взагалі відмовилася встановлювати головну ялинку. Це зокрема Вінниця, Черкаси, Рівне, Житомир, Чернігів, Херсон. У містах, де ялинки були або будуть встановлені, із міських бюджетів кошти виділялися мінімальні.

Наприклад, у Чернігові витратили 12 тис. гривень на дві ялинки, а в Миколаєві — майже 50 тис. на послуги з оновлення та придбання світлових декорацій. Водночас більшість міст використовували ялинки та декорації минулих років.

Головну ялинку України відкрили у День Святого Миколая на Софійській площі. Ялинка висотою 12 метрів прикрашена іграшками у формі жовтих та блакитних сердець. Організатори назвали новорічні декорації «Хоробри серця» та присвятили українським захисникам та захисникам.

У Львові встановили живу ялинку, яку місту подарувала подружня пара. Для декорування використовували ілюмінацію та іграшки, придбані у попередні роки.

У День Святого Миколая також запалили вогні головних ялинок в Ужгороді, Тернополі, Івано-Франківську, Одесі. Ялинки змонтували коштом меценатів, святкову ілюмінацію використали торішню.

У Тернополі та Івано-Франківську ялинки прикрасили патріотичними іграшками ручної роботи, які виготовили школярі та вихованці садків.

В Одесі головну ялинку заввишки 20 м встановили на Дерибасівській. Цього року це чи не найвища ялинка серед встановлених в обласних центрах. Прикрасили дерево стилізованими елементами традиційного українського орнаменту та синьо-жовтою стрічкою.

У відповідь на запит повідомили, що програмою благоустрою на 2022-2026 роки планувалося 2023 року витратити 4 млн. грн. на капітальний ремонт декоративного освітлення. У зв’язку з військовим становищем та необхідністю фінансування пріоритетних завдань кошти з бюджету не витрачалися.

У кількох містах відмовилися встановлювати головні ялинки, проте прикрасять кілька ялинок менших розмірів, зокрема у Чернівцях, Кропивницькому та Дніпрі. У цих містах також не передбачені видатки з бюджетів

У Кропивницькому прикрасили 12 ялинок, що символізують єднання з українськими містами-героями — Миколаєвом, Гостомелем, Бучею, Волновахою, Черніговом, Маріуполем, Харковом, Херсоном, Ірпенем, Охтиркою. Прикрасити ялинки прийшли городяни, переселенці, волонтери та військові.

У прифронтових містах ялинки не встановлювали з міркувань безпеки. У Запоріжжі головну ялинку встановили не на вулиці, а у бомбосховищі «Незламний хаб». Кошти з міського бюджету цього не виділяли.

У Харкові другий рік поспіль ялинку встановили у метро, ​​святковою ілюмінацією прикрасили сім станцій. Ялинку змонтували працівники комунальних підприємств, декорації використовували з попередніх років.

Частина міськрад замість встановлення ялинок зосередилася на створенні новорічної атмосфери для дітей та придбанні подарунків. Зокрема у Житомирі та Рівному організували «Резиденції святого Миколая», у Вінниці — «Гостину святого Миколая», а в Миколаєві — дитяче містечко «Казка».

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *