Про це 24 каналу  розповів військово-політичний оглядач групи «Інформаційний опір» Олександр Коваленко. За інформацією ОК «Південь», поки жодна зі сторін не має абсолютного контролю над Кінбурнською косою та островами.

У ЗСУ зазначили, що зараз там проходить лінія фронту та точаться бої. За словами Коваленка, з того, як саме у ОК «Південь» описують ситуацію навколо цих територій, можна зробити певні висновки.

«Можна сказати, що Кінбурнська коса поступово стає «сірою зоною». Те, що об’єкт із такою великою площею став «сірою зоною» – це унікальний випадок», – сказав військовий оглядач.

Як зазначив Коваленко, якби Збройні Сили України перебували на Кінбурнській косі, то їм було б дуже важко її утримувати. Адже з воєнної точки зору це дуже складна ділянка.

  • По-перше, там дуже ускладнена логістика.
  • По-друге, було б важко проводити оборонні дії без ретельної підготовки лінії оборони.

З іншого боку, за словами військово-політичного оглядача групи «Інформаційний опір», ця територія могла б стати плацдармом для подальших дій ЗСУ на Півдні.

«Кінбурнська коса могла б дати можливість створення операційної зони на лівобережній Херсонщині, яка досягала б до 20 кілометрів углиб Херсонщини та охоплювала Голу Пристань, Олешки, Нову Каховку та інші населені пункти», – сказав Коваленко.

Він додав, що з цього погляду Кінбурнська коса є ідеальним варіантом, який дозволяє ЗСУ розпочати в цій операційній зоні активну діяльність.

Джерело